Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Juh krajiny napadol smrtiaci vírus eboly

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - V Demokratickej republike Kongo vypukla ebola. Vyplýva to zo správy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Smrtiaci vírus útočí v južnej provincii Západný Kasai. Úrady tam za uplynulé štyri mesiace zaznamenali 300 prípadov možnej nákazy a 120 úmrtí. Informoval o tom internetový portál osel.cz. Ako sa uvádza ...

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - V Demokratickej republike Kongo vypukla ebola. Vyplýva to zo správy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Smrtiaci vírus útočí v južnej provincii Západný Kasai. Úrady tam za uplynulé štyri mesiace zaznamenali 300 prípadov možnej nákazy a 120 úmrtí. Informoval o tom internetový portál osel.cz.

Ako sa uvádza v zisteniach WHO, laboratórne testy piatich vzoriek z tejto oblasti potvrdili ebolu. Vzorky testovali v Gabone aj v Centre pre kontrolu a prevenciu ochorení a americkej Atlante. Závažnosť situácie má vyhodnotiť špeciálny tím OSN. Nie všetky zaznamenané ochorenia sú ale výsledkom vyčíňania vírusu eboly. Keďže niektorí pacienti reagovali na liečbu antibiotikami, trpia pravdepodobne bakteriálnou infekciou. Odborníci predpokladajú, že ide o šigelózu, teda bacilovú červienku (dyzentériu). Zdrojom infekcie je výhradne človek. Ide o "chorobu špinavých rúk" a vyskytuje sa na miestach, kde sa tiesni veľa ľudí na malom mieste. Príkladom bývajú slumy, azylové tábory, alebo kasárne. Šigelóza sa lieči antibiotikami - ampicilínom, tetracyklínom a sulfonamidmi, prípadne ich derivátmi. Komplikácie predstavujú rezistentné kmene. Dôraz pri liečbe sa kladie na pravidelné dopĺňanie tekutín a elektrolytov. Ebola sa prenáša kontaktom s telovými tekutinami ako sú moč či výkaly nakazeného. Liek na ňu zatiaľ vedci nevynašli. Rovnako sa proti ebole nedá očkovať. Vie sa však, že ebola je pôvodne zvierací vírus.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať