Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Modernizujú a rekonštruujú jednotlivé nemocničné oddelenia

BRATISLAVA/MALACKY 12. septembra (WEBNOVINY) - Verejnosť má v Nemocnici Malacky k dispozícii vynovený vestibul s recepciou, výdajňou zdravotníckych pomôcok a bufetom. Nemocnica kompletne zmodernizovala aj gynekologické oddelenie. Vynovili aj interné oddelenie s jednotkou intenzívnej starostlivosti (JIS), takisto je v rekonštrukcii chirurgia. Pre agentúru ...

BRATISLAVA/MALACKY 12. septembra (WEBNOVINY) - Verejnosť má v Nemocnici Malacky k dispozícii vynovený vestibul s recepciou, výdajňou zdravotníckych pomôcok a bufetom. Nemocnica kompletne zmodernizovala aj gynekologické oddelenie. Vynovili aj interné oddelenie s jednotkou intenzívnej starostlivosti (JIS), takisto je v rekonštrukcii chirurgia. Pre agentúru SITA to povedal Peter Kalenčík, výkonný riaditeľ Nemocničnej a.s., ktorá prevádzkuje Nemocnicu Malacky. Spustili aj bezplatný objednávací systém pre pacientov. Po prevzatí zariadenia musela Nemocničná ako prvé vymeniť prístrojové vybavenie, pretože pôvodné sa použiť nedali alebo boli nefunkčné, informoval riaditeľ.

Gynekológia je od základov nová a nadštandardná, povedal Kalenčík. Okrem nových polohovateľných postelí vymenili aj signalizáciu, rozvody či siete. V izbách sú televízory, kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia a balkóny s výhľadom do Zámockého parku, uvádza sa v tlačovej správe. Pacientky majú k dispozícii dvojposteľovú izbu so sociálnym zariadením, bunku zloženú z dvoch dvojposteľových izieb a s jedným sociálnym zariadením a trojposteľovú izbu so sociálnym zariadením na chodbe. Stupňu komfortu zodpovedá aj cena od 500 korún za lôžko a noc pri takmer až hotelovom štýle dvojposteľovej izby kde je aj klimatizácia, cez 350 korún na noc pri štandardnej dvojke až po lôžka bez príplatku v trojposteľovej izbe. Pacientky si môžu v prípade záujmu vybrať za poplatok konkrétneho lekára-operatéra a k dispozícii majú v izbách internetové pripojenie, výber obedu z jedálneho lístka, ako aj možnosť požičať si dennú tlač, či využiť kuchynku na oddelení.

Nemocnica zároveň spustili aj pracovisko magnetickej rezonancie, ktoré je jediným svojho druhu v celom regióne Záhoria a je ideálnou voľbou v prípade nutnosti vyšetrenia mäkkých tkanív. Dopĺňa tak rádiologické oddelenie o ďalší typ vyšetrovacej metódy a spolu s CT, mamografiou a digitálnym röntgenom robí z tohto pracoviska jedno z najlepšie vybavených na úrovni regionálnej nemocnice na Slovensku.

Interné oddelenie je po gynekologickom oddelení ďalšou časťou nemocnice, ktorá získala novú, modernú tvár. V septembri nemocnica toto oddelenie spustila, slávnostne ho však otvorí až s chirurgiou, povedal Kalenčík. Vybudovanie Jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) znamená pre pacientov ďalšie rozšírenie zdravotnej starostlivosti na Záhorí. Novozrekonštruované interné oddelenie sa nachádza na prvom poschodí v nemocničnej časti A. Oddelenie disponuje šiestimi trojlôžkovými izbami a spoločným sociálnym zariadením na chodbe. Interné oddelenie vykonáva liečebnú a diagnostickú činnosť vnútorných ochorením. Je dostatočne vybavené pre komplexnú liečbu a diagnostiku bežných ochorení vnútorných orgánov ako i na zvládnutie akútnych stavov pre pacientov od 18 rokov do 65 rokov, píše sa v tlačovej správa. Jednotka intenzívnej starostlivosti vznikla rekonštrukciou časti interného oddelenia. Sú v nej štyri lôžka a moderná technika. Monitorovací systém umožňuje počas celého pobytu pacienta na JIS sledovať jeho srdcový rytmus, krvný tlak v akomkoľvek časovom rozmedzí či nasýtenosť krvi kyslíkom.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať