Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kedy deti opustia nemocnicu sa nedá predpovedať

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) - Náročná operácia, pri ktorej lekári v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave oddelili siamské dvojčatá Miška a Marka Müllerovcov, sa skončila v ranných hodinách. Potvrdil to primár Kliniky detskej chirurgie DFNsP MUDr. Vladimír Cingel, ktorý skonštatoval, že obe operačné fázy - separácia ...

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) - Náročná operácia, pri ktorej lekári v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave oddelili siamské dvojčatá Miška a Marka Müllerovcov, sa skončila v ranných hodinách. Potvrdil to primár Kliniky detskej chirurgie DFNsP MUDr. Vladimír Cingel, ktorý skonštatoval, že obe operačné fázy - separácia aj rekonštrukcia "dopadli podľa najoptimistickejšieho chirurgického scenára". Pred novinárov ráno predstúpil spolu s niekoľkými ďalšími kolegami, ktorí sa na operácii zúčastňovali.

Tá sa zažala v piatok približne o 12:20, no predoperačná príprava trvala niekoľko hodín. Na sále pritom bolo v jednom čase pri výmene až 46 členov tímu. Zákrok bol fyzicky i psychicky náročný aj pre skúsených operatérov a ostatný personál. "Koncentrácia eliminuje pocit času," povedal v súvislosti s časovou náročnosťou zákroku Prof. MUDr. Jaroslav Siman, CSc. "Atmosféra bola fantastická, bolo to maximálne profesionálne," dodal Cingel. Ako ďalej spresnil, "rodičia budú môcť deti možno vidieť už dnes".

Marek a Miško ostávajú v umelom spánku, počas ktorého budú prijímať výživu intravenózne. Tiež je nevyhnutné aby boli zatiaľ napojení na ventiláciu a ich bolesti budú tlmiť lieky. Kedy opustia nemocnicu, bude závisieť od ich zdravotného stavu. Ako pre agentúru SITA povedal primár Cingel, je to možno i otázkou mesiacov. Marek a Miško majú teraz pred sebou náročné obdobie zotavovania sa, kedy sa môžu objaviť rôzne riziká, alebo komplikácie - predvídateľné i nepredvídateľné.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať