Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Manneken Pis mal dnes problémy s močením

BRUSEL 14. septembra (WEBNOVINY) - Voda, ktorá tečie zo svetoznámej sošky cikajúceho chlapca Manneken Pis v belgickom Bruseli, sa dnes zmiernila z prýštiaceho prúdu na pomalé kvapkanie. Cieľom obmedzenia vodného prúdu bolo zvýšiť povedomie o rakovine prostaty. Pred sošku vystavili nápis: "Máte problémy s močením? Dajte si včas skontrolovať ...

BRUSEL 14. septembra (WEBNOVINY) - Voda, ktorá tečie zo svetoznámej sošky cikajúceho chlapca Manneken Pis v belgickom Bruseli, sa dnes zmiernila z prýštiaceho prúdu na pomalé kvapkanie. Cieľom obmedzenia vodného prúdu bolo zvýšiť povedomie o rakovine prostaty. Pred sošku vystavili nápis: "Máte problémy s močením? Dajte si včas skontrolovať prostatu."

Európska komisia vyjadrila obavy nad nízkym počtom mužov, ktorí si nechávajú vo vyššom veku kontrolovať prostatu. Podľa výsledkov prieskumu Eurobarometer len osem percent mužov podstupuje testy na rakovinu prostaty, zatiaľ čo na rakovinu čreva sa necháva testovať trinásť percent mužov. "Muži by mali podstupovať pravidelné vyšetrenia. Zvyšujúci sa výskyt týchto dvoch druhov ochorení je alarmujúci," uviedol eurokomisár pre zdravotníctvo Markos Kyprianou vo svojom vyhlásení.

SITA,AFP,AP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať