Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dobrý sex zabíjajú lieky i nespokojnosť s vlastným telom

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Dobrý a zdravý sex môže kaziť niekoľko faktorov, samostatne, alebo naraz. Napríklad aj zdravotné problémy. Preto časopis Forbes zostavil tabuľku zdravotných ťažkostí, ktoré najčastejšie berú radosť zo sexu. Prvé miesto obsadili predpísané lieky. Mnoho z nich má totiž množstvo vedľajších účinkov. Ako uvádza internetový ...

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Dobrý a zdravý sex môže kaziť niekoľko faktorov, samostatne, alebo naraz. Napríklad aj zdravotné problémy. Preto časopis Forbes zostavil tabuľku zdravotných ťažkostí, ktoré najčastejšie berú radosť zo sexu.

Prvé miesto obsadili predpísané lieky. Mnoho z nich má totiž množstvo vedľajších účinkov. Ako uvádza internetový portál idnes.cz, srdcovo-cievne ochorenia často vedú k impotencii, no vedľajšie účinky liekov na srdce či krvný tlak môžu tiež znižovať chuť do sexu. Príkladom sú aj diuretiká - lieky na zvyšovanie tvorby moču, či ACE inhibítory, ktoré môžu u mužov viesť k erektilnej dysfunkcii. Rovnako negatívne môžu pôsobiť aj antidepresíva. Ich vysadenie ale problém nerieši, pretože rovnaké dôsledky má aj neliečená depresia.

Znížené sexuálne prežívanie spôsobuje aj väčšie množstvo alkoholu. Toto tiež znižuje sexuálnu výkonnosť. Veľkým negatívom je, že prílišné popíjanie vedie k rizikovému sexuálnemu správaniu. Zabijakom zdravého a bezpečného sexu sú sexuálne prenosné ochorenia. Medzi najznámejšie sa radia AIDS prenášaný vírusom HIV, žltačka, ale aj ďalšie. Pred prenosom takejto nákazy prezervatív ochráni, pred prenosom vírusu HPV ale nie.

Najčastejším zabijakom je zrejme stres, ktorý ľudí postihuje vo veľmi výraznej miere. V strese sa navyše veľmi ťažko sústreďuje na potešenie. Riešením, ako sa uvoľniť a zbaviť stresu sú napríklad návštevy psychoterapeuta, alebo športovanie. Sex v tehotenstve, hoci sa v minulosti zaznával, je možný, no chuť naň je veľmi rôznorodá. Neodporúča sa ale milovanie v náročných pozíciách.

U žien vo vyššom veku je prekážkou často menopauza, u mužov andropauza. Ako uvádza portál idnes.cz, menopauza zapríčiňuje pokles ženského pohlavného hormónu estrogénu, u mužov sa znižuje hladina pohlavného hormónu testosterónu. Aj v tomto prípade sa odporúča používanie lubrikačných gélov, estrogénové krémy a trpezlivosť.

Štúdie ukázali, že väčšine žien stačí aby schudli tri kilogramy a tak sa zvyšuje ich sexuálna spokojnosť. Keď sa ale cítia vo svojej koži neisto, klesá aj ich sebavedomie, čo má na prežívanie rozkoše zo sexu negatívny vplyv. Spomedzi zdravotných hľadísk je zabijakom sexu aj cukrovka. Až tri štvrtiny mužov s touto diagnózou majú skúsenosť s nejakým stupňom erektilnej dysfunkcie. Ako uzatvára idnes.cz, vysoká hladina krvného cukru spôsobuje poškodenie ciev a nervov ovplyvňujúcich sexuálnu odpoveď organizmu. Príčinou neuspokojivého sexuálneho života bývajú aj zásoby tuku na stenách žíl, ktoré obmedzujú prietok krvi, čím dochádza k poruchám erekcie.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať