Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vtáčiu chrípku máme pod kontrolou

PEKING 18. septembra (WEBNOVINY) - Výskyt vírusu vtáčej chrípky na juhu Číny je pod kontrolou, všetku hydinu v postihnutej oblasti zlikvidovali, informovalo čínske ministerstvo pôdohospodárstva. "Od 17. septembra sme zlikvidovali 36 130 kačíc. V súčasnosti máme epidémiu pod kontrolou," uviedlo ministerstvo vo vyhlásení na svojej internetovej ...

PEKING 18. septembra (WEBNOVINY) - Výskyt vírusu vtáčej chrípky na juhu Číny je pod kontrolou, všetku hydinu v postihnutej oblasti zlikvidovali, informovalo čínske ministerstvo pôdohospodárstva. "Od 17. septembra sme zlikvidovali 36 130 kačíc. V súčasnosti máme epidémiu pod kontrolou," uviedlo ministerstvo vo vyhlásení na svojej internetovej stránke.

Ministerstvo v pondelok potvrdilo výskyt vírusu vtáčej chrípky typu H5N1 u kačíc chovaných v regióne Pchan-ju v provincii Kuang-tung na hranici s Hongkongom, ktorý miestne úrady po prvý krát lokalizovali 5. septembra.

Vtáčou chrípkou sa v Číne doteraz nakazilo najmenej 25 ľudí, z nich 16 neskôr zomreli. Úrady informovali, že v oblasti postihnutej novým výskytom nákazy neboli zaznamenané žiadne ľudské prípady.

Čína minulý rok spustila obrovskú kampaň proti ochoreniu. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vírus H5N1 na celom svete od roku 2003 zabil doteraz 200 ľudí a zničil hydinu.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať