Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Po páde meteoritu sa objavila záhadná choroba

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Dedinčanov v južnom Peru napadla záhadná choroba po tom, ako do ich blízkosti dopadol meteorit. Oznámili to v pondelok miestne úrady. Dedinčania sa sťažujú na bolesti hlavy a vracanie sprevádzané "zvláštnym zápachom", uviedol zástupca miestneho zdravotníckeho zariadenia Jorge Lopez pre rádio RPP. Sedem ...

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Dedinčanov v južnom Peru napadla záhadná choroba po tom, ako do ich blízkosti dopadol meteorit. Oznámili to v pondelok miestne úrady. Dedinčania sa sťažujú na bolesti hlavy a vracanie sprevádzané "zvláštnym zápachom", uviedol zástupca miestneho zdravotníckeho zariadenia Jorge Lopez pre rádio RPP. Sedem policajtov, ktorí išli na základe informácií skontrolovať situáciu, ochorelo tiež. Poskytli im kyslík a hospitalizovali ich, oznámil Lopez.

V sobotu vystrašil ľudí výbuch a ohnivá guľa. Mnohí obyvatelia si mysleli, že ide o haváriu lietadla v blízkosti ich dediny, ležiacej vo vysokých Andách v časti Puno regiónu Desaguadero. Záchranný tím a experti odišli na miesto, kde meteorit zanechal 30 metrov široký a šesť metrov hlboký kráter. Uviedol to miestny úradník Marco Limache. "Z krátera začala vytekať vriaca voda a v okolí sa nachádzali časti skál a popol. Domáci obyvatelia sú veľmi znepokojení," povedal Limache.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať