Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Najstarší muž sveta chce žiť večne

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Najstarší muž na svete dnes oslávil 112. narodeniny a oznámil, že chce žiť večne. Tomoji Tanabe sa narodil 18. septembra 1895 a titul najstaršieho muža prebral v januári minulého roka po smrti 115-ročného Emiliana Mercada Del Tora z Portorika. Starosta mesta Miyakonojo daroval Tanabemu kyticu kvetov a list s blahoželaním. ...

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Najstarší muž na svete dnes oslávil 112. narodeniny a oznámil, že chce žiť večne. Tomoji Tanabe sa narodil 18. septembra 1895 a titul najstaršieho muža prebral v januári minulého roka po smrti 115-ročného Emiliana Mercada Del Tora z Portorika. Starosta mesta Miyakonojo daroval Tanabemu kyticu kvetov a list s blahoželaním. Na otázku, koľko rokov chce ešte žiť, oslávenec odpovedal "nekonečne veľa".

Na začiatku roka získal Tanabe certifikát Guinessovej knihy rekordov, ktorý jeho titul najstaršieho muža potvrdil. Oslávenec sa teší dobrému zdraviu. Vedie si denník, vyhýba sa alkoholu, nefajčí a pije mlieko.

Podľa štatistík ministerstva zdravotníctva žilo v Japonsku 1. septembra viac ako 32-tisíc storočných ľudí. Ich počet sa za posledných 10 rokov zvýšil štvornásobne.

SITA/AP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať