Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rokovanie o verejnej minimálnej sieti nemocníc prerušili

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) - Vláda v stredu prerušila rokovanie o verejnej minimálnej sieti nemocníc. Ako po skončení rokovania uviedol minister zdravotníctva Ivan Valentovič, rozhodnúť o návrhu nariadenia by ministri mali na budúcotýždňovom zasadnutí. "Je to materiál, ktorý si vyžaduje širokú diskusiu. Vláda si preto dala ešte čas, ...

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) - Vláda v stredu prerušila rokovanie o verejnej minimálnej sieti nemocníc. Ako po skončení rokovania uviedol minister zdravotníctva Ivan Valentovič, rozhodnúť o návrhu nariadenia by ministri mali na budúcotýždňovom zasadnutí. "Je to materiál, ktorý si vyžaduje širokú diskusiu. Vláda si preto dala ešte čas, aby o ňom diskutovala," povedal Valentovič. Ako spresnil, do návrhu siete všeobecných nemocníc sa dostali ďalšie tri zariadenia, ktoré v ňom pôvodne neboli. Ide o nemocnice v Snine, Revúcej a v Trstenej. Podľa ministra s ich zaradením súhlasila aj komisia, ktorá vypracovala pôvodný návrh.

Verejná minimálna sieť v časti ústavnej zdravotnej starostlivosti stanovuje nemocnice, s ktorými musia zdravotné poisťovne uzavrieť zmluvy. Neznamená to však automaticky zánik ostatných nemocníc, keďže poisťovne sa s nimi môžu na zmluvách dohodnúť. V zozname, ktorý je súčasťou návrhu, sa nenachádzajú nemocnice v správe ministerstiev vnútra a obrany, s výnimkou Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Do návrhu sa napokon dostal popri pôvodne navrhovanom Národnom onkologickom ústave aj Onkologický ústav Sv. Alžbety a rozšírili sa činnosti, ktoré bude v rámci verejnej minimálnej siete vykonávať súkromná nemocnica v Košiciach-Šaci.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať