Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ministri schválili návrhy noviel zdravotníckych zákonov

BRATISLAVA 19. septembra (SITA) - Vláda na svojom stredajšom zasadnutí schválila s pripomienkami návrh novely zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá opätovne zavádza lekárske obvody pre praktických lekárov a niektorých špecialistov, ako sú gynekológovia a zubní lekári. Cieľom je zabezpečiť občanom, aby ich lekár v ich obvode nemohol odmietnuť. Podľa ...

**BRATISLAVA 19. septembra (SITA) - Vláda na svojom stredajšom zasadnutí schválila s pripomienkami návrh novely zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá opätovne zavádza lekárske obvody pre praktických lekárov a niektorých špecialistov, ako sú gynekológovia a zubní lekári. Cieľom je zabezpečiť občanom, aby ich lekár v ich obvode nemohol odmietnuť. Podľa návrhu novely nebude treba odporúčanie k špecialistovi do 24 hodín od úrazu alebo inej náhlej zmeny zdravotného stavu. V návrhu sa zavádzajú národné registre poskytovateľov a prijímateľov zdravotnej starostlivosti, ako aj registre pacientov s niektorými ochoreniami.

Ministri začali rokovať aj oj návrhu novely nariadenia vlády o verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Nariadenie stanovuje sieť ústavných zdravotníckych zariadení, s ktorými musia zdravotné poisťovne uzavrieť zmluvy. Rokovanie o návrhu novely ministri však prerušili.

Vláda schválila aj novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá znemožňuje transformáciu fakultných nemocníc a ďalších zdravotníckych zariadení s celoslovenskou pôsobnosťou a ďalších zariadení, ktoré plnia osobitné úlohy pri mimoriadnych situáciách. Z týchto inštitúcií sa tak už nebudú môcť stať akciové spoločnosti. Kabinet schválil aj návrh novely zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorý ustanovuje ďalšie preventívne prehliadky. Preventívna klinicko-logopedická prehliadka sa má týkať detí vo veku 3 až 5 rokov a jej cieľom má byť včasné zachytenie porúch rečí a výslovnosti. Poistenci od 18 do 46 rokov budú mať nárok na jednu preventívnu prehliadku u gastroenterológa alebo u praktického lekára.** Prvá správa

BRATISLAVA 19. septembra (SITA) - Vláda na svojom stredajšom zasadnutí schválila s pripomienkami návrh novely zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá opätovne zavádza lekárske obvody pre praktických lekárov a niektorých špecialistov, ako sú gynekológovia a zubní lekári. Cieľom je zabezpečiť občanom, aby ich lekár v ich obvode nemohol odmietnuť. Podľa návrhu novely nebude treba odporúčanie k špecialistovi do 24 hodín od úrazu alebo inej náhlej zmeny zdravotného stavu. V návrhu sa zavádzajú národné registre poskytovateľov a prijímateľov zdravotnej starostlivosti, ako aj registre pacientov s niektorými ochoreniami.

Ministri začali rokovať aj oj návrhu novely nariadenia vlády o verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Nariadenie stanovuje sieť ústavných zdravotníckych zariadení, s ktorými musia zdravotné poisťovne uzavrieť zmluvy. Rokovanie o návrhu novely ministri však prerušili.

Vláda schválila aj novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá znemožňuje transformáciu fakultných nemocníc a ďalších zdravotníckych zariadení s celoslovenskou pôsobnosťou a ďalších zariadení, ktoré plnia osobitné úlohy pri mimoriadnych situáciách. Z týchto inštitúcií sa tak už nebudú môcť stať akciové spoločnosti. Kabinet schválil aj návrh novely zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorý ustanovuje ďalšie preventívne prehliadky. Preventívna klinicko-logopedická prehliadka sa má týkať detí vo veku 3 až 5 rokov a jej cieľom má byť včasné zachytenie porúch rečí a výslovnosti. Poistenci od 18 do 46 rokov budú mať nárok na jednu preventívnu prehliadku u gastroenterológa alebo u praktického lekára.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať