Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kardiocentrum dostane prístroj na meranie zrážanlivosti krvi

BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Deti z Detského kardiocentra na Kramároch dostanú v akcii Zo srdca deťom prístroj na meranie krvnej zrážanlivosti. Sponzori im ho odovzdajú v utorok 25. septembra o 14:30. Pre hospitalizované deti je pripravený zaujímavý program a osobné darčeky. Deti prídu potešiť Michal Dočolomanský, Martin Babjak a Éla Hop. ...

BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Deti z Detského kardiocentra na Kramároch dostanú v akcii Zo srdca deťom prístroj na meranie krvnej zrážanlivosti. Sponzori im ho odovzdajú v utorok 25. septembra o 14:30. Pre hospitalizované deti je pripravený zaujímavý program a osobné darčeky. Deti prídu potešiť Michal Dočolomanský, Martin Babjak a Éla Hop. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ kardiocentra Pavol Kunovský.

Prístroj je síce malý svojimi rozmermi, ale veľký svojou užitočnosťou. Významným spôsobom prispeje k tomu, aby pobyt malých pacientov v nemocnici bol menej bolestivý, aby bolo o jednu bolestivú procedúru menej. Odteraz bude stačiť len malý vpich do prsta a lekári budú môcť skontrolovať, či je ich liečba správne nastavená. Dôležité je to hlavne u menších detí, kde je napichnutie žily ťažšie a náročnejšie. V budúcnosti sa predpokladá výrazné uľahčenie a zlepšenie monitorovania zrážanlivosti krvi u týchto pacientov aj v domácom prostredí. Rodičia budú môcť týmito prístrojmi kontrolovať správnosť liečby aj sami. Namiesto toho aby sa štyrikrát za mesiac museli vybrať do nemocnice, bude stačiť jeden telefonát lekárovi s ktorým prekonzultujú výsledok.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať