Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V Holandsku predstavili sanitky pre pacientov s nadváhou

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - V severnej časti Holandska predstavili nové veľké sanitky, určené pre obzvlášť ťažkých pacientov vážiacich viac ako sto kilogramov. Mesto Assen nechalo do nich nainštalovať aj špeciálne zdvižné zariadenie, ktoré má uľahčiť prácu záchranárom. "Keď zavolajú na núdzovú linku, budeme sa ich pýtať aj na váhu," ...

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - V severnej časti Holandska predstavili nové veľké sanitky, určené pre obzvlášť ťažkých pacientov vážiacich viac ako sto kilogramov. Mesto Assen nechalo do nich nainštalovať aj špeciálne zdvižné zariadenie, ktoré má uľahčiť prácu záchranárom. "Keď zavolajú na núdzovú linku, budeme sa ich pýtať aj na váhu," uviedol šéf rýchlej zdravotnej služby Tjerk Hiddes. Nové sanitky budú vážiť namiesto 3,5 tony, päť ton.

Holanďania patria medzi najvyšších ľudí vo svete. V krajine sa však takisto začína rozširovať aj obezita. Minulý rok sa holandskí lekári sťažovali, že niektoré postele a operačné stoly v nemocniciach sa môžu pod náporom ťažkých pacientov zlomiť.

SITA/Reuters

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať