Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Školy dostanú balíky v rámci antifajčiarskej kampane

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) - Školy môžu požiadať Európsku komisiu o výchovno-vzdelávacie balíky HELP, ktoré rozdávajú v rámci antifajčiarskej kampane HELP - Za život bez tabaku. V balíku sú kvíz a propagačné materiály, ktoré špeciálne navrhli pre použitie v školách, manifest európskej mládeže "Za život bez tabaku", plagáty, 30 propagačných ...

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) - Školy môžu požiadať Európsku komisiu o výchovno-vzdelávacie balíky HELP, ktoré rozdávajú v rámci antifajčiarskej kampane HELP - Za život bez tabaku. V balíku sú kvíz a propagačné materiály, ktoré špeciálne navrhli pre použitie v školách, manifest európskej mládeže "Za život bez tabaku", plagáty, 30 propagačných predmetov, napríklad náramky, perá či papierové píšťalky. "Výchovno-vzdelávací balík nemá ambíciu stať sa pedagogickým nástrojom," uviedla pre agentúru SITA Jasmina Matúšová z kampane HELP. Podľa nej balík by mal motivovať učiteľov, aby v triedach organizovali aktivity, ktorými by upozorňovali na negatívne účinky fajčenia a pasívneho fajčenia.

Učitelia si môžu od 8. októbra objednať balík HELP na webovej stránke kampane www.help-eu.com. Materiál je vhodný pre žiakov od 12 do 18 rokov. Všetky materiály sú dostupné v 22 oficiálnych jazykoch Európskej únie.

Kampaň HELP - Za život bez tabaku zastrešuje Európska komisia. Inicioval ju eurokomisár Markos Kyprianou. Cieľom je presviedčať mladých ľudí, aby nezačali fajčiť alebo aby skoncovali s touto neresťou. V rámci kampane sa vysielajú televízne reklamy vo všetkých členských štátoch Európskej únie.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať