Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

O Vašej pleti nerozhoduje čas, ale Vy

BRATISLAVA 27. septembra (WN/PR) - Vyhlásenie o tom, že o pleti nerozhoduje čas, ale každý osobitne, by určite veľmi rada realizovala každá žena, ale i nejeden muž. Veď pleť je vlastne najviditeľnejšou časťou nášho tela. Významnou mierou sa podieľa na kráse, sviežosti a príťažlivosti každého jedinca. Svedčí o jeho zdravotnom stave a je s ním aj priamo ...

BRATISLAVA 27. septembra (WN/PR) - Vyhlásenie o tom, že o pleti nerozhoduje čas, ale každý osobitne, by určite veľmi rada realizovala každá žena, ale i nejeden muž. Veď pleť je vlastne najviditeľnejšou časťou nášho tela. Významnou mierou sa podieľa na kráse, sviežosti a príťažlivosti každého jedinca. Svedčí o jeho zdravotnom stave a je s ním aj priamo spojená. Starostlivosť o pleť by mala byť jedným zo základných návykov človeka.

Z psychologického a estetického hľadiska má pre nás zásadný význam pleť tváre a dekoltu. Ich hebkosť, pevnosť a mladistvý vzhľad sú prirodzenou túžbou každej ženy. Avšak čas a rôzne vonkajšie vplyvy, akými sú napr. ultrafialové (UV) žiarenie, sucho, chlad i vysoké teploty, znečistené životné prostredie, fajčenie, nedostatok spánku a nevhodné zloženie stravy, negatívne pôsobia na kvalitu a vzhľad pleti.

Pokožka je najväčší orgán ľudského tela. Okrem toho, že chráni naše telo pred vplyvmi okolia, vo veľkej miere zabezpečuje aj komunikáciu s vonkajším svetom. Podieľa sa na látkovej výmene, dýcha, je tepelným regulátorom, chráni nás pred žiarením, hmatovými senzormi nás informuje o okolitom prostredí, atď.
Pokožka je pozoruhodný orgán, ktorý je tvorený sieťou buniek, akousi pavučinou interakcií, ktorá je krehká a silná zároveň. Pokiaľ bunky spolu neustále komunikujú, táto sieť buniek zostáva zdravá. Vlhkosť a živiny, ktoré sa uvoľnia z jednej bunky, sú prijaté a dekódované susednými bunkami. Vplyvom času, teda starnutím jedinca, sa komunikácia medzi bunkami kože spomaľuje a dochádza k chybám pri prenose dôležitých informácií. Výmena živín medzi bunkami sa tým obmedzuje a pokožka začína strácať pevnosť, pružnosť a hebkosť. Začíname pozorovať typické prejavy starnutia pleti, tvoria sa vrásky, nepravidelnosti povrchu pleti a pleť ochabuje.

Vedci vo vývojových pracoviskách spoločnosti Amway skúmali najrôznejšie aspekty fungovania pokožky a dôležitosti komunikácie medzi bunkami. Dospeli k unikátnej technológii „Derma Cell Exchange – medzibunková komunikácia“. Spomenutá technológia je súčasťou nových výrobkov Amway - značky ArtistryTM Time DefianceTM, kde pomáha obnovovať tento mimoriadne dôležitý medzibunkový komunikačný systém. Tým poskytuje pleti skvelú ochranu pred viditeľnými známkami starnutia. Obsahuje komplex antioxidantov, vďaka ktorému je možné bojovať s voľnými radikálmi v rôznych fázach poškodenia pleti, ktoré následne spôsobujú viditeľné známky jej predčasného starnutia. Výrobky Time Defiance čistia a tonizujú pleť, napomáhajú intenzívnej regenerácii, upravujú poškodenie pleti a chránia ju pred UV žiarením a voľnými radikálmi. Základnými prostriedkami inovovaného radu kozmetiky Artistry Time Defiance sú čistiaci prípravok, tonizačný prípravok, sérum pre intenzívnu regeneráciu a obnovu, denný ochranný krém/mlieko OF 15 a nočný regeneračný krém/mlieko.

Ich každodenné dôsledné používanie už od mladého veku, zdravý životný štýl, dostatok spánku a v neposlednom rade psychická pohoda vám pomôžu, aby vaša pleť bola svieža a zdravá. Na takúto pleť iste stojí za to používať aj výrobky dekoratívnej kozmetiky, a tým ešte viac podčiarknuť prirodzenú krásu a šarm ženy.

SITA,AP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať