Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Miškov stav sa zlepšil, Marekov zostáva kritický

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) - Lekári Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave dnes prišli pred novinárov aj s dobrou správou. Zdravotný stav Miška Müllera sa zlepšil, preberá sa z umelého spánku a niekoľko ráz aj žmurkol, začína sám "pridychovať k prístroju", krvný obeh mu pracuje samostatne a za pomoci medikamentov ...

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) - Lekári Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave dnes prišli pred novinárov aj s dobrou správou. Zdravotný stav Miška Müllera sa zlepšil, preberá sa z umelého spánku a niekoľko ráz aj žmurkol, začína sám "pridychovať k prístroju", krvný obeh mu pracuje samostatne a za pomoci medikamentov spĺňajú svoju funkciu aj obličky a pečeň, povedal prednosta kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Tibor Šagát. Šagát tiež upozornil na možnú časovanú bombu v Miškovom zažívacom systéme. Miškovi za posledný týždeň dva razy operovali trhlinu v čreve a lekári jeho zažívací trakt neustále kontrolujú, podávajú mu špeciálnu výživu na vyživovanie črevných buniek. Ako k tomu dodal primár Kliniky detskej chirurgie DFNsP v Bratislave Vladimír Cingel, je to ako s každým svalom, ktorý keď nepracuje, tak začína ochabovať.

Žiadne dobré správy však lekári nemajú o Marekovi. Jeho stav je stále kritický, jeho nervový systém nedokáže prijať akýkoľvek podnet a zhoršuje sa funkcia jeho pečene. Marekovi tiež diagnostikovali opuch mozgu. "Marekove reakcie zodpovedajú určitému stupňu poškodenia mozgu, zatiaľ však nevieme do akej miery," povedal V. Cingel a dodal, že situácia môže byť jasnejšia po istom čase, až keď bude jasné, ako na jeho nervový systém vplývajú lieky.

T. Šagát okrem iného zdôraznil, že chlapci netrpia. Ako ďalej pripomenul - "v takom vážnom stave sa určite nevyhnú bolesti, ale tá určite nie je kontinuálna. Na potlačenie bolesti majú chlapci lieky, dodal Šagát.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať