Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ÚVO nariadil VšZP zrušiť obstarávanie internetovej knižky

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nariadil Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) zrušiť rokovacie konanie bez zverejnenia, ktorým si poisťovňa chcela obstarať pilotný projekt internetovej zdravotnej knižky pre poistenca. Informovala o tom tlačová tajomníčka ÚVO Helena Fialová. Dodávateľom na základe oznámenia ...

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nariadil Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) zrušiť rokovacie konanie bez zverejnenia, ktorým si poisťovňa chcela obstarať pilotný projekt internetovej zdravotnej knižky pre poistenca. Informovala o tom tlačová tajomníčka ÚVO Helena Fialová. Dodávateľom na základe oznámenia o začatí rokovacieho konania bez zverejnenia mala byť spoločnosť Asseco Slovakia, a.s.

Ako uviedol ÚVO, poisťovňa použila rokovacie konanie bez zverejnenia, pretože z technických či umeleckých dôvodov alebo z dôvodov vyplývajúcich z výhradných práv môže dodávku poskytnúť len určitý dodávateľ. Podľa odborného posudku by však zákazku mohla obstarať každá väčšia softvérová spoločnosť, ak by nenarazila na patentovú ochranu. "Podľa vyjadrenia Ústavu priemyselného vlastníctva však predmetný český patent nemá na území SR právnu ochranu," dodala Fialová.

Na základe posudkov komisia úradu konštatovala, že námietky sú opodstatnené a nariadila VšZP rokovacie konanie zrušiť. Poisťovňa tak musím urobiť do 30 dní od doručenia oznámenia.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať