Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Konečná správa k priebehu ochorenia Marka Müllera

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) - Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave dnes zverejnila Konečnú správu k priebehu ochorenia Marka Müllera. "Z klinického hľadiska bolo bezprostrednou príčinou úmrtia Marka Müllera zlyhanie pečene, obličiek a mozgu. Infekcia rezistentnými nozokomiálnymi kmeňmi s poškodením viacerých orgánových systémov ...

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) - Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave dnes zverejnila Konečnú správu k priebehu ochorenia Marka Müllera. "Z klinického hľadiska bolo bezprostrednou príčinou úmrtia Marka Müllera zlyhanie pečene, obličiek a mozgu. Infekcia rezistentnými nozokomiálnymi kmeňmi s poškodením viacerých orgánových systémov nedovolili pred operáciou zvrátiť priebeh ochorenia napriek kontinuálnej komplexnej resuscitačnej starostlivosti", uvádza sa v správe zverejnenej na portáli www.dfnsp.sk. Marek mal pred operáciou poškodený dýchací systém, vrodenú vývojovú chybu srdca, vrodené vývojové chyby hrudníka a chrbtice, ťažkú vrodenú vývojovú chybu zažívacieho traktu, poškodenie obličiek a pečene. Podľa správy, vytvorený časový priestor (takmer 3 týždne) Markov organizmus nedokázal využiť na naštartovanie regeneračných procesov.

Klinický stav Miška Müllera sa nezlepšil a je aj naďalej v resuscitačnej starostlivosti.

Siamské dvojičky sa narodili 11. apríla tohto roka. Operácia, pri ktorej ich oddelili, sa začala v piatok 14. septembra a operačný tím ju dovŕšil po 19 hodinách 15. septembra. Zákrok bol nevyhnutný, pretože Marek a Miško začali mať problémy s dýchaním. Bez operácie by dnes takmer polroční chlapci neprežili. Po operácii, ako lekári predpokladali, sa objavili komplikácie. Miška museli v priebehu posledných dní dvakrát operovať z dôvodu prederavenia črievka. Tretí raz, a zatiaľ naposledy, podstúpil operáciu v nedeľu po tom, ako u neho lekári zistili oslabenie jednej z črevných stien.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať