Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Epidémia salmonelózy v škôlke, nemocničnom bufete a v rodine

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) - V Banskobystrickom kraji vypukli za uplynulý týždeň epidémie salmonelózy až na dvoch miestach, rovnaká choroba postihla aj jednu rodinu v Žilinskom kraji. Agentúru SITA o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný. Od piatku 28. septembra do nedele 30. septembra ochorelo 19 z 83 exponovaných detí v materskej škole ...

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) - V Banskobystrickom kraji vypukli za uplynulý týždeň epidémie salmonelózy až na dvoch miestach, rovnaká choroba postihla aj jednu rodinu v Žilinskom kraji. Agentúru SITA o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Od piatku 28. septembra do nedele 30. septembra ochorelo 19 z 83 exponovaných detí v materskej škole v Brezne. Dve choré deti hospitalizovali. Vyšetrením sa potvrdila epidémia salmonelózy. Pravdepodobnou príčinou nákazy bola drožďová nátierka s vajcom, ktorú mali deti na desiatu v škôlke vo štvrtok 27. septembra.

Od piatku 28. septembra do pondelku 1. októbra ochorelo aj 12 stravníkov bufetu v nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Jedenásti boli zamestnanci troch oddelení nemocnice a jedna bola pacientka. Osem osôb hospitalizovali. Vyšetrením sa potvrdila epidémia salmonelózy.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Žiline nahlásil rodinný výskyt salmonelózy v okrese Bytča. V nedeľu 30. septembra a v pondelok 1. októbra ochorelo sedem z jedenástich členov rodiny, jedno dieťa s matkou hospitalizovali. Vyšetrením sa potvrdila epidémia salmonelózy. Pravdepodobne sa nakazili po zjedení zemiakového šalátu s majonézou z domácich vajec.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať