Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Detská nemocnica dostala do daru dialyzačný prístroj

KOŠICE 5. októbra (WEBNOVINY) – Detské dialyzačné stredisko v košickej Detskej fakultnej nemocnici (DFN) vzniklo ako prvé na Slovensku pred dvadsiatimi rokmi. Pri tejto príležitosti dnes prednostka kliniky Ľudmila Podracká prevzala dar – nový moderný dialyzačný prístroj od organizátorov tenisovej súťaže Steelers Cup Branislava a prezidenta spoločnosti ...

KOŠICE 5. októbra (WEBNOVINY) – Detské dialyzačné stredisko v košickej Detskej fakultnej nemocnici (DFN) vzniklo ako prvé na Slovensku pred dvadsiatimi rokmi. Pri tejto príležitosti dnes prednostka kliniky Ľudmila Podracká prevzala dar – nový moderný dialyzačný prístroj od organizátorov tenisovej súťaže Steelers Cup Branislava a prezidenta spoločnosti U.S. Steel Košice Davida Lohra, ktorí pripravili finančnú zbierku medzi tenistami a publikom.

Ako informovala prednostka kliniky, nešlo len o charitatívnu zbierku medzi tenistami, ale dialyzované deti prišli povzbudzovať aj na turnaj a získavali pozornosť širokej verejnosti. Nový prístroj stál 690 000 korún, pričom spoločnosť USSK na jeho kúpu venovala vyše 600 000 korún.

„Umelá oblička – dialyzačný prístroj alebo transplantácia sú v súčasnosti jedinou život zachraňujúcou liečbou detí s chorobami obličiek. Moderné dialyzačné prístroje prinášajú malému pacientovi menej utrpenia, menej závažných komplikácií a poskytujú mu kvalitnejší, plnohodnotnejší život,“ zdôraznila Podracká.

Špecializované detské dialyzačné stredisko za dvadsať rokov zachránilo životy najmenej sto deťom, ročne tu urobia okolo tisíc dialýz. Stredisko má v súčasnosti 13 chronicky chorých dialyzovaných detí, čo je najviac na Slovensku.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať