Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mesto chce z bývalej detskej nemocnice spraviť domov dôchodcov

NITRA 8. októbra (WEBNOVINY) – Mesto Nitra plánuje v budove bývalej detskej nemocnice na Zobore spraviť domov dôchodcov. Zámer je zaradený medzi 14-timi prioritnými projektmi, na ktoré chce získať financie z eurofondov v programovacom období 2007 – 2013. Schátranú budovu treba kompletne zrekonštruovať a prerobiť pre potreby domova dôchodcov. Investíciu ...

NITRA 8. októbra (WEBNOVINY) – Mesto Nitra plánuje v budove bývalej detskej nemocnice na Zobore spraviť domov dôchodcov. Zámer je zaradený medzi 14-timi prioritnými projektmi, na ktoré chce získať financie z eurofondov v programovacom období 2007 – 2013. Schátranú budovu treba kompletne zrekonštruovať a prerobiť pre potreby domova dôchodcov. Investíciu predbežne vyčíslili na 150 miliónov korún, z čoho by samospráva pri úspešnosti projektu zaplatila 7,5 milióna.

Budova bývalej detskej nemocnice na Zobore je už dlhšie nevyužitá. Mesto ju kúpilo od Fakultnej nemocnice v Nitre v marci v roku 2005 za 31,7 milióna korún. Keďže ju čoskoro začali rozkrádať bezdomovci, muselo angažovať strážnu službu. Tej platí ročne vyše milióna korún. Ešte v minulom volebnom období schválili poslanci zámer na využitie objektu na domov dôchodcov s oddelením sociálnych služieb. Zároveň určili, že mesto má nájsť strategického partnera pre zriadenie neziskovej organizácie, ktorá by sa podieľala na rekonštrukcii a neskôr aj prevádzkovaní domova. Partnera sa však nepodarilo nájsť. Peniaze na rekonštrukciu chce teraz mesto získať z fondov.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať