Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Jedno z desiatich japonských detí trpí depresiou

TOKIO 9. októbra (WEBNOVINY) - Jeden z desiatich japonských tínedžerov trpí depresiou, vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnili v čase, keď sa opäť počet samovrážd medzi mladými šplhá nahor. Okolo 10,7 percenta študentov vo veku 12 alebo 13 rokov, ktorí začali študovať na strednej škole, trpí buď depresiou, alebo mániodepresívnymi stavmi. V pondelok ...

TOKIO 9. októbra (WEBNOVINY) - Jeden z desiatich japonských tínedžerov trpí depresiou, vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnili v čase, keď sa opäť počet samovrážd medzi mladými šplhá nahor. Okolo 10,7 percenta študentov vo veku 12 alebo 13 rokov, ktorí začali študovať na strednej škole, trpí buď depresiou, alebo mániodepresívnymi stavmi. V pondelok o tom informovala tlačová agentúra Kjódo, ktorá sa odvolala na výskum univerzity na Hokkaide.

"Prípady depresie u detí sme až doteraz prehliadali. Mali by sme seriózne zvážiť opatrenia najmä v kontexte skutočnosti, že medzi depresiou a samovraždou existuje kauzálny vzťah," povedal vedúci výskumného tímu, profesor Kenzo Denda. Nedávny nárast samovrážd medzi deťmi sa do veľkej miery pripisuje šikanovaniu na školách. Výskumníci zbierali dáta o osobných návykoch študentov vrátane informácií, koľko času trávia vonku, či raňajkujú a hrajú videohry. Medzi životným štýlom a duševnou chorobou neobjavili žiadnu súvislosť. Z prieskumu vyplynulo, že depresiou trpí 4,2 percenta detí vo veku 9 až 13 rokov. Ich počet s pribúdajúcimi rokmi narastá.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať