Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Liga za duševné zdravie udeľovala ceny

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) - Cenu Ligy za duševné zdravie (LDZ) pre združenia a jednotlivcov získala spomedzi troch nominantov Jana Lojanová z Michaloviec za priekopnícku prácu založenia miestnej i celoslovenskej organizácie ľudí s psychickými poruchami OPORA v Michalovciach. Ako dnes agentúru SITA informovala Oľga Valentová z LDZ, ocenená je ...

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) - Cenu Ligy za duševné zdravie (LDZ) pre združenia a jednotlivcov získala spomedzi troch nominantov Jana Lojanová z Michaloviec za priekopnícku prácu založenia miestnej i celoslovenskej organizácie ľudí s psychickými poruchami OPORA v Michalovciach. Ako dnes agentúru SITA informovala Oľga Valentová z LDZ, ocenená je spoluzakladateľkou vôbec prvého Domu duševného zdravia a ochotnou odbornou poradkyňou pri vzniku ďalších rehabilitačných stredísk na Slovensku. LDZ odovzdávala ceny počas slávnostného koncertu, ktorý bol v piatok. Ďalšou ocenenou sa stala Dana Guričanová, ktorá dostala Cenu LDZ pre médiá. Získala ju za dlhodobú novinársku prácu a mimoriadne kvalitné spracovávanie tém týkajúcich sa duševných ochorení a aktivít LDZ.

LDZ je neziskové združenie, ktorého cieľom je podpora duševného zdravia, prevencia duševných porúch, snaha o zlepšenie podmienok starostlivosti o duševne chorých a zvýšenie informovanosti verejnosti. Tento rok už štvrtýkrát organizuje celoslovenskú informačnú kampaň Dni duševného zdravia a celoslovenskú zbierku Dni nezábudiek, ktorá je spojená s predajom umelých kvietkov nezábudiek. Dobrovoľníci s kvietkami budú v uliciach miest od stredy do piatka. Kampaň možno podporiť aj zaslaním SMS za 30 korún na číslo 833 v sieti T-Mobile Slovensko a Orange Slovensko. Ľubovoľný finančný príspevok možno poslať až do konca roka na bankové účty LDZ 4040154029/3100 v Ľudovej banke a 20266500/6500 v Poštovej banke.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať