Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bezplatné meranie hladiny cukru v krvi sa začne vo štvrtok

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Meranie hladiny cukru v krvi umožní odhaliť cukrovku skôr než skomplikuje zdravotný stav ešte viac. Dôležité je to o to viac, že na Slovensku až polovica diabetikov navštívi lekára príliš neskoro a asi tretina o svojom ochorení ani nevie. Cukrovka sa v počiatočných štádiách nijako neprejavuje, ale práve preto je ...

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Meranie hladiny cukru v krvi umožní odhaliť cukrovku skôr než skomplikuje zdravotný stav ešte viac. Dôležité je to o to viac, že na Slovensku až polovica diabetikov navštívi lekára príliš neskoro a asi tretina o svojom ochorení ani nevie.

Cukrovka sa v počiatočných štádiách nijako neprejavuje, ale práve preto je vhodné absolvovať meranie cukru v krvi. Vo štvrtok 11. októbra budú mať možnosť dať sa vyšetriť aj tí, ktorí nemajú čas ísť k lekárovi. V bratislavských bizniscentrách Apollo, Tower 115 a Tatracentrum budú bezplatne merať hladinu cukru pre širokú verejnosť. Akcia sa začne o 8:00 a potrvá do 17:00. Každý účastník merania dostane od organizátorov jablko ako symbol zdravia.

Hodnoty svojho cukru sa dozvedia aj účastníci rovnakých podujatí v iných slovenských mestách. Pri príležitosti Svetového dňa diabetu, ktorým je 14. november, sa meranie uskutoční vo vybraných obchodných centrách v Prešove, Poprade, Banskej Bystrici, Nitre a v Martine.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať