Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V meste otvorili špičkové zdravotnícke pracovisko

TRNAVA 9. októbra (WEBNOVINY) - Komplexné rádiologické pracovisko na odbornej úrovni zodpovedajúce súčasným technickým možnostiam bude oddnes poskytovať služby pacientom trnavského regiónu aj ďalších častí Slovenska. Ako pri slávnostnom otvorení nového diagnostického centra na pôde Inštitútu zobrazovacej diagnostiky (IZD) v Trnave potvrdil vedúci lekár ...

TRNAVA 9. októbra (WEBNOVINY) - Komplexné rádiologické pracovisko na odbornej úrovni zodpovedajúce súčasným technickým možnostiam bude oddnes poskytovať služby pacientom trnavského regiónu aj ďalších častí Slovenska. Ako pri slávnostnom otvorení nového diagnostického centra na pôde Inštitútu zobrazovacej diagnostiky (IZD) v Trnave potvrdil vedúci lekár Peter Bořuta, pracovisko umožňuje komplexnú diagnostiku, od konvenčnej rádiológie až po magnetickú rezonanciu. "Našou výhodou je, že prístroje, ktoré boli vybrané, sú kompletne vybavené a umožňujú široké možnosti vyšetrení od centrálneho nervového systému, muskuloskeletového, gastrointestinálnych systémov až po onkologické vyšetrenia a vyšetrenia kardiovaskulárneho systému," dodal Bořuta.

Trnavské diagnostické pracovisko IZD je neštátne zdravotnícke zariadenie. Vybudovali ho združenými prostriedkami v hodnote okolo 230 miliónov Sk v priestoroch Polikliniky na sídlisku Družba a bude poskytovať zdravotnícku starostlivosť pacientom nielen z celého trnavského regiónu, ale niektoré vyšetrenia budú robiť tiež pre pacientov z iných regiónov. "Preto, že tu máme dve modality, ktoré sú určené na vyšetrenia srdca aj špeciálne onkologické postupy, budeme ich vykonávať nadregionálne," dodal uznávaný odborník na rádiodiagnostiku Bořuta.

V súčasnosti už celý vyše 20-členný tím lekárov, rádiologických technikov a zdravotných sestier je pripravený poskytovať v dvoch zmenách odborné vyšetrenia, ktoré pacienti z Trnavy a okolia mohli v takom meradle absolvovať doteraz len v zdravotníckych zariadeniach mimo kraja.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať