Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

RÚZ podporuje vyššie platby za poistencov štátu

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) podporuje návrh Asociácie nemocníc Slovenska, aby štát odvádzal do zdravotníctva za svojich poistencov odvody vo výške 5 % z priemernej mzdy na Slovensku. "Zamestnávatelia sú presvedčení, že súčasný ekonomický rast a tým aj vyššie daňové príjmy vytvárajú predpoklady pre ...

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) podporuje návrh Asociácie nemocníc Slovenska, aby štát odvádzal do zdravotníctva za svojich poistencov odvody vo výške 5 % z priemernej mzdy na Slovensku. "Zamestnávatelia sú presvedčení, že súčasný ekonomický rast a tým aj vyššie daňové príjmy vytvárajú predpoklady pre zvýšenie objemu finančných prostriedkov odvádzaných do zdravotníctva zo strany štátu," uviedol tajomník RÚZ Martin Hošták.

RÚZ je znepokojená signálmi, ktoré naznačujú možné problémy vo finančnej stabilite štátnych zdravotných poisťovní. "Aj preto RÚZ už 30. júla na rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady požiadala ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča o sprístupnenie informácie o hospodárení štátnych zdravotných poisťovní," informoval Hošták. Minister na tomto rokovaní podľa neho uviedol, že štátne zdravotné poisťovne hospodária so ziskom, resp. ich hospodárenie nie je stratové a prisľúbil poskytnúť informáciu o hospodárskych výsledkoch a projekcii za rok 2007 členom tripartity. "Napriek opakovaným urgenciám so strany RÚZ však minister zdravotníctva dodnes informácie neposkytol," upozornil tajomník RÚZ.

Predseda vlády Robert Fico minulý týždeň pripustil, že výška poistného na zdravotné poistenie, ktoré platí štát za svojich poistencov, by sa mohla zvýšiť. V súčasnosti dosahuje 4 % priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve. "Budem považovať za veľký úspech, ak sa nám podarí v budúcom roku 4,5 %, takže sa do roku 2010 postupne dostaneme na úroveň 5 %," uviedol Fico minulý týždeň na Hospodárskom klube. Vláda je podľa neho pripravená aj v roku 2008 navyšovať zdroje do zdravotníctva.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.