Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Petíciu za pluralitu prerokujú výbory

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Občiansku petíciu za rovnoprávne a pluralitné zdravotníctvo postúpil vo štvrtok predseda Národnej rady (NR) SR Pavol Paška na prerokovanie a zaujatie stanoviska Ústavnoprávnemu výboru NR SR a Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Agentúru SITA o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie ...

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Občiansku petíciu za rovnoprávne a pluralitné zdravotníctvo postúpil vo štvrtok predseda Národnej rady (NR) SR Pavol Paška na prerokovanie a zaujatie stanoviska Ústavnoprávnemu výboru NR SR a Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Agentúru SITA o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Elena Valovičová.

Petícia, ktorú Združenie zdravotných poisťovní (ZZP) SR predložilo NR SR 12. septembra, obsahovala 159 640 podpisov. Referát pre petície a sťažnosti NR SR po viac ako 20-dňovom preverovaní súladu petície so zákonom a súčasným sčítavaním platných hlasov, uznal platnosť 155 490 podpisov. Zvyšných 4 150 záznamov občanov podľa Valovičovej nespĺňalo ustanovenie zákona o petičnom práve, podľa ktorého fyzická osoba čitateľne uvedie k podpisu svoje meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu.

Výsledkom overovania je jednoznačný záver, že uvedená petícia spĺňa všetky náležitosti v zmysle Ústavy SR a tiež príslušných paragrafov zákona o petičnom práve. Petícia zároveň spĺňa ustanovenia zákona o rokovacom poriadku NR SR, takže parlament petíciu prerokuje, uviedla Valovičová.

Prvá petícia v zdravotníctve, ktorá prekročila hranicu 100 tisíc platných podpisov, žiada zachovanie slobodného výberu zdravotnej poisťovne, plurality poisťovní, dodržiavanie rovnosti vo sfére zdravotného poistenia a možnosť dosahovania zisku jednotlivých subjektov v zdravotníctve.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať