Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Niektorí Angličania si zuby trhajú sami

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) - Stále nižšie počty štátnych zubných lekárov v Anglicku vedú niektorých obyvateľov k zúfalým krokom. Podaktorí si sami zuby aj trhajú. Iní zase na prilepenie vypadnutých koruniek používajú sekundové lepidlo. Vyplýva to zo štúdie členov Anglického fóra pre zapojenie pacientov a lekárov v zdravotníctve. Podľa nej si ...

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) - Stále nižšie počty štátnych zubných lekárov v Anglicku vedú niektorých obyvateľov k zúfalým krokom. Podaktorí si sami zuby aj trhajú. Iní zase na prilepenie vypadnutých koruniek používajú sekundové lepidlo. Vyplýva to zo štúdie členov Anglického fóra pre zapojenie pacientov a lekárov v zdravotníctve. Podľa nej si istý človek údajne kliešťami vytrhol 14 zubov. V Anglicku sa zubári čoraz častejšie rozhodnú odísť zo štátnych služieb a založia si súkromnú prax. Asi 78 percent zákazníkov uviedlo, že pre súkromného dentistu sa rozhodli vtedy, keď nevedeli nájsť zubára štátneho. Pätnásť percent sa pre tento krok pritom rozhodlo s odôvodnením, že majú lepšie služby. "Je to veľmi nepríjemné zistenie pre všetkých z nás. Vyplývajú z toho otázky pacientov našim politikom," uviedla Sharon Grant z Komisie pre zapojenie pacientov a lekárov v zdravotníctve.

Z päťtisíc respondentov sa pre samoliečbu rozhodlo asi šesť percent. Každého piateho k takémuto kroku donútili privysoké ceny u súkromných zubárov.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať