Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chlamýdie vedú aj k neplodnosti mužov

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - Najčastejšie pohlavne prenášaná infekcia vo Veľkej Británii - chlamýdie likviduje mužskú ako aj ženskú plodnosť. Infekcia ostáva v mnohých prípadoch nediagnostikovaná a preto neliečená. Vie sa, že ak sa ženy s týmto ochorením neliečia, môžu ostať neplodné. Podľa španielskych vedcov však chlamýdie poškodzujú aj mužské ...

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - Najčastejšie pohlavne prenášaná infekcia vo Veľkej Británii - chlamýdie likviduje mužskú ako aj ženskú plodnosť. Infekcia ostáva v mnohých prípadoch nediagnostikovaná a preto neliečená. Vie sa, že ak sa ženy s týmto ochorením neliečia, môžu ostať neplodné. Podľa španielskych vedcov však chlamýdie poškodzujú aj mužské spermie. Štúdiu, ktorá to potvrdzuje, uskutočnili na 143 mužoch. O jej záveroch informovali vedci na konferencii Americkej spoločnosti reprodukčného lekárstva (SRM).

Tím vedcov z Canalejo University Hospital v La Coruni testoval spermie mužov infikovaných chlamýdiami a inými infekciami močového traktu. S využitím novej mikroskopickej technológie zistil, že ich spermie sú trikrát viac poškodené ako spermie zdravých mužov. Koncentrácia spermií u týchto mužov, ako aj ich schopnosť pohybovať sa boli tiež slabšie. Navyše sa vyznačovali iným tvarom.

Počet ľudí s chlamýdiami vo Veľkej Británii v posledných rokoch prudko narastá. Podľa zistení má baktériu, ktorá vyvoláva ochorenie, jeden z desiatich vo veku od 18 do 25 rokov. V krajine preto odštartovali skríningový program, ktorého cieľom je pomôcť identifikovať chorých a tým aj ponúknuť im liečbu.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať