Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemocnica V Malackách získala štyri monitory vitálnych funkcii

BRATISLAVA/MALACKY 18. októbra (WEBNOVINY) - Malacká nemocnica je technologicky vyspelejšia, Nadácia Jednota COOP jej darovala štyri monitory vitálnych funkcii za 450 tisíc korún. Tieto budú pacientom slúžiť na chirurgickej Jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS). Zástupcovia nadácie dnes monitory slávnostne odovzdali nemocnici. Na akcii sa zúčastnili ...

BRATISLAVA/MALACKY 18. októbra (WEBNOVINY) - Malacká nemocnica je technologicky vyspelejšia, Nadácia Jednota COOP jej darovala štyri monitory vitálnych funkcii za 450 tisíc korún. Tieto budú pacientom slúžiť na chirurgickej Jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS). Zástupcovia nadácie dnes monitory slávnostne odovzdali nemocnici. Na akcii sa zúčastnili aj predseda predstavenstva COOP Jednota Senica Ivan Bzdúšek a Peter Kalenčík, výkonný riaditeľ Nemocničnej a.s., ktorá prevádzkuje Nemocnicu Malacky.

V nemocnici plánujú do konca marca 2008 za 50-miliónový úver ešte rekonštruovať chirurgiu a polikliniku, v nemocnici pribudne 12 nadštandardných a 18 štandardných lôžok ako aj šatne a priestory pre personál.
Verejnosť má v Nemocnici Malacky k dispozícii vynovený vestibul s recepciou, výdajňou zdravotníckych pomôcok a bufetom. Nemocnica zmodernizovala aj gynekologické oddelenie a interné oddelenie s Jednotkou intenzívnej starostlivosti. Spustili aj bezplatný objednávací systém pre pacientov.

Gynekológia je od základov nová a nadštandardná. Okrem nových polohovateľných postelí je nová signalizáciu, rozvody či siete. V izbách sú televízory a kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Pacientky majú k dispozícii dvojposteľovú izbu so sociálnym zariadením, bunku zloženú z dvoch dvojposteľových izieb a sociálnym zariadením a trojposteľovú izbu so sociálnym zariadením na chodbe. Stupňu komfortu zodpovedá aj cena od 500 korún za lôžko a noc v dvojposteľovej izbe s klimatizáciou, 350 korún na noc v štandardnej dvojke, lôžko v trojposteľovej izbe je bez príplatku. Pacientky si môžu vybrať za poplatok konkrétneho lekára-operatéra a k dispozícii majú v izbách internetové pripojenie, výber obedu z jedálneho lístka ako aj možnosť požičať si dennú tlač, či využiť kuchynku na
V nemocnici zároveň spustili aj pracovisko magnetickej rezonancie, ktoré je jediným svojho druhu v regióne Záhoria. Dopĺňa rádiologické oddelenie o ďalší typ vyšetrovacej metódy a spolu s CT, mamografiou a digitálnym röntgenom robí z tohto pracoviska jednu z najlepšie vybavených regionálnych nemocníc v SR.

Interné oddelenie po modernizácii spustila nemocnica v septembri, slávnostne ho však otvorí až s chirurgiou. Oddelenie disponuje šiestimi trojlôžkovými izbami a spoločným sociálnym zariadením na chodbe. Jednotka intenzívnej starostlivosti vznikla rekonštrukciou časti interného oddelenia. Sú v nej štyri lôžka a moderná technika. Monitorovací systém umožňuje počas celého pobytu pacienta na JIS sledovať jeho srdcový rytmus, krvný tlak v akomkoľvek časovom rozmedzí či nasýtenosť krvi kyslíkom.

Nadácia Jednota COOP, ktorá im poskytla monitory, funguje od roku 2002. V rámci svojej činnosti už darovali nemocniciam po celom Slovensku 42 prístrojov za približne 12 miliónov korún.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať