Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V Bruseli koncom novembra konferencia o HIV v Európe

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Vyše 350 odborníkov zaoberajúcich sa ochorením AIDS sa koncom novembra stretne v Bruseli. Počas trojdňovej konferencie, ktorá sa začne 25. novembra, sa zamerajú na otázku znižovania počtu úmrtí súvisiacich s vírusom HIV, zaoberať sa budú možnosťou znižovania rizík nákazy či testami na zisťovanie HIV. Konferencia ...

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Vyše 350 odborníkov zaoberajúcich sa ochorením AIDS sa koncom novembra stretne v Bruseli. Počas trojdňovej konferencie, ktorá sa začne 25. novembra, sa zamerajú na otázku znižovania počtu úmrtí súvisiacich s vírusom HIV, zaoberať sa budú možnosťou znižovania rizík nákazy či testami na zisťovanie HIV. Konferencia o HIV v Európe je prvým veľkým podujatím tohto druhu, na ktorom sa zúčastnia odborníci z EÚ a krajín strednej Ázie. Súčasťou podujatia bude aj tlačová konferencia za účasti eurokomisára pre otázky zdravia a ochrany spotrebiteľa Markosa Kypriana.

Podľa odhadov odborníkov 700 000 Európanov je nakazených vírusom HIV alebo má AIDS. Podiel tých, ktorí nevedia, že sú nakazení, je v jednotlivých krajinách či regiónoch rôzny. V minulom roku v Európe zaznamenali najvyšší počet nových prípadov HIV od roku 1989. Za posledných desať rokov sa počet nových prípadov nakazenia vírusom HIV v západoeurópskych krajinách zdvojnásobil.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať