Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Schválenie minimálnej siete je protiústavné, tvrdí TNSK

TRENČÍN 24. októbra (WEBNOVINY) - Trenčiansky samosprávny kraj (TNSK) vyzval vládu, aby neprijala nariadenie o verejnej minimálnej sieti zdravotníckych zariadení, vláda ho však na svojom stredajšom zasadnutí schválila. Podľa vyhlásenia, ktoré v stredu prijali poslanci zastupiteľstva kraja, je toto nariadenie diskriminačné a iracionálne, navyše je v ...

TRENČÍN 24. októbra (WEBNOVINY) - Trenčiansky samosprávny kraj (TNSK) vyzval vládu, aby neprijala nariadenie o verejnej minimálnej sieti zdravotníckych zariadení, vláda ho však na svojom stredajšom zasadnutí schválila. Podľa vyhlásenia, ktoré v stredu prijali poslanci zastupiteľstva kraja, je toto nariadenie diskriminačné a iracionálne, navyše je v rozpore s ústavou, pretože rozdeľuje nemocničné zariadenia na privilegované a neprivilegované, a tým vytvára nerovné šance a príležitosti pre všetkých poskytovateľov zdravotníckych služieb.

"Každý občan Slovenskej republiky, každý občan Trenčianskeho samosprávneho kraja, má právo na kvalitnú zdravotnícku starostlivosť," píše sa vo vyhlásení. Poslanci preto dôrazne vyzvali vládu, aby rozhodujúcim kritériom pre zachovanie nemocničných zariadení nebolo rozhodovanie štátnych úradníkov a forma vlastníctva, ale kvalita a dostupnosť poskytovaných služieb v snahe zabezpečiť ochranu zdravia a životov všetkých občanov Slovenskej republiky. Podľa výzvy neobstoja tvrdenia, že tí, ktorí nebudú zaradení do tejto siete, budú mať šancu získať financie na základe individuálnych postojov poisťovní. "Právny štát nemôže dopustiť uprednostňovanie vybraných subjektov na úkor všeobecnej verejnej prospešnosti," uviedli poslanci TNSK vo svojom vyhlásení.

Poslanci doplnili k výzve aj fakt, že Trenčín patrí ku krajom, ktoré tvoria vysoký hrubý domáci produkt a má mať zaručenú aj kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Vedenie TNSK totiž pobúrilo, že je to jediný kraj na Slovensku, kde je garantovaná iba jedna nemocnica, a to Fakultná nemocnica v Trenčíne.

Zo zoznamu vypadli tri nemocnice samosprávneho kraja. Vedúca odboru zdravotníctva Elena Štefíková pripomenula, že prievidzská NsP so sídlom v Bojniciach a Myjavská NsP dosiahli za prvý polrok kladný hospodársky výsledok. NsP v Považskej Bystrici vykázala stratu 10 mil. Sk, čo však predtým bývala strata mesačná, pripomenula Štefíková. "V zozname nie je napríklad ani nemocnica pre obvinených a odsúdených v Trenčíne," dodala hovorkyňa TNSK Vlasta Henčelová. V Trenčianskom kraji je celkom 10 nemocníc.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.