Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Petíciu za pluralitné zdravotníctvo vzali na vedomie

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Národná rada SR vzala na vedomie petíciu za rešpektovanie názoru slovenskej verejnosti na smerovanie verejného zdravotného poistenia a zdravotníctva. Hlasmi koaličnej väčšiny parlament schválil návrh poslanca Jána Zvonára (Smer-SD) na prijatie uznesenia, v ktorom Národná rada SR petíciu berie na vedomie. Viliam ...

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Národná rada SR vzala na vedomie petíciu za rešpektovanie názoru slovenskej verejnosti na smerovanie verejného zdravotného poistenia a zdravotníctva.

Hlasmi koaličnej väčšiny parlament schválil návrh poslanca Jána Zvonára (Smer-SD) na prijatie uznesenia, v ktorom Národná rada SR petíciu berie na vedomie. Viliam Novotný (SDKÚ-DS) považoval takéto riešenie za nedostatočné, preto predložil vlastný návrh uznesenia, v ktorom by si parlament osvojil výzvy z petície a obrátil sa s nimi na vládu. Jeho návrh však nezískal dostatočnú podporu.

Petícia vyzýva zachovať slobodný výber poisťovne, nepresadzovať ani nepodporovať monopolizáciu zdravotného poistenia, zachovať rovnocennosť všetkých štátnych a neštátnych zdravotníckych pracovníkov, nemocníc a zdravotných poisťovní a zachovať právo dosahovať zisk zdravotníckym pracovníkom, nemocniciam aj zdravotným poisťovniam.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať