Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stav 14-ročného Kerima, infikovaného baktériou, sa zlepšil

NITRA 30. októbra (WEBNOVINY) – Stav 14-ročného Kerima z Tekovských Lužian, ktorý sa pri operácii v levickej nemocnici kontaminoval baktériou, sa mierne zlepšil. „Dnes sme ho odpojili od dýchacieho prístroja, jeho stav však naďalej zostáva vážny,“ informovala agentúru SITA Jana Gulasová, primárka anesteziologicko-resuscitačného oddelenia Detskej fakultnej ...

NITRA 30. októbra (WEBNOVINY) – Stav 14-ročného Kerima z Tekovských Lužian, ktorý sa pri operácii v levickej nemocnici kontaminoval baktériou, sa mierne zlepšil. „Dnes sme ho odpojili od dýchacieho prístroja, jeho stav však naďalej zostáva vážny,“ informovala agentúru SITA Jana Gulasová, primárka anesteziologicko-resuscitačného oddelenia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Kerima vo štvrtok minulý týždeň previezli z levickej nemocnice do Banskej Bystrice aj s ďalšími dvoma infikovanými deťmi vo veku deväť a 11 rokov. Tie už preložili na lôžkové pediatrické oddelenie, ich stav je stabilizovaný. „Všetky krvné výsledky sa im zlepšujú a momentálne doberajú antibiotiká,“ uviedla Gulasová.

Deti sa v Leviciach nakazili baktériou klebsiela species, ktorá bola v anestetiku. Komplikácie nastali po prebudení z narkózy. Podľa primárky ARO Renáty Chreňovej sa táto baktéria bežne vyskytuje v prírode a nebezpečná je len pri väčšej kumulácii. Výrobcu anestetika zatiaľ prezradiť nechce, uviedla však, že ide o zahraničnú firmu. „Toto anestetikum sme používali dlhodobo, doteraz nikdy žiadny problém nebol. Neviem si to vysvetliť,“ povedala pre agentúru SITA Chreňová. Dnes a v pondelok odobral Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Leviciach 28 vzoriek z anesteziologického prístroja, zo stien, klimatizácie, nábytku, ako aj dlaní a úst personálu. Výsledky by podľa Chreňovej mohli byť známe v piatok.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať