Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V Bratislave potvrdili prvý prípad chrípky tejto sezóny

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - V laboratóriu Národného referenčného centra (NRC) v utorok izolovali prvý kmeň vírusu chrípky. Pochádzal z odberu pacientky z Bratislavy hospitalizovanej na Klinike infektológie a geografickej medicíny (KIGM) Dérerovej nemocnice v Bratislave. Odborníci ho identifikovali ho ako typ A/H1. Funkciou Centra je sledovať ...

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - V laboratóriu Národného referenčného centra (NRC) v utorok izolovali prvý kmeň vírusu chrípky. Pochádzal z odberu pacientky z Bratislavy hospitalizovanej na Klinike infektológie a geografickej medicíny (KIGM) Dérerovej nemocnice v Bratislave. Odborníci ho identifikovali ho ako typ A/H1.

Funkciou Centra je sledovať situáciu akútnych respiračných a chrípke podobných ochorení, izolovanie a definovanie vírusu chrípky. V bratislavskej centrále sa spracúvajú informácie získané z regiónov a tie sa posielajú do európskej centrály, ktorá vyhodnocuje stav na kontinente. Rozpoznanie zmien v stavbe vírusu je kľúčové pre tvorbu vakcín proti chrípke. Centrum tvoria dve zložky - epidemiologická a laboratórna.

Chrípková sezóna sa na severnej pologuli oficiálne začína 1. októbra a končí sa 30. apríla nasledujúceho roku. Neznamená to ale, že chrípka sa nemôže začať v termíne mimo stanoveného obdobia. Situáciu preto treba sledovať celoročne. Chrípka sa dokazuje laboratórnymi metódami z výterov z hrdla a nosa.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať