Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Advokát poslankyne žiada Liptáka o ospravedlnenie a 2 milióny

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Advokát poslankyne Národnej rady SR Ľudmily Muškovej (ĽS-HZDS) Milan Chovanec vyzval bratislavského lekára Petra Liptáka, aby sa poslankyni verejne ospravedlnil za výroky, ktoré na jej adresu vyslovil a zaplatil nemajetkovú ujmu vo výške dva milióny korún. Výzva je súčasťou listu, ktorý Chovanec Liptákovi doručil ...

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Advokát poslankyne Národnej rady SR Ľudmily Muškovej (ĽS-HZDS) Milan Chovanec vyzval bratislavského lekára Petra Liptáka, aby sa poslankyni verejne ospravedlnil za výroky, ktoré na jej adresu vyslovil a zaplatil nemajetkovú ujmu vo výške dva milióny korún. Výzva je súčasťou listu, ktorý Chovanec Liptákovi doručil elektronickou poštou. Agentúra SITA dostala znenie listu od Liptáka. Peter Lipták na svojom blogu označil Muškovú za vrahyňu detí a kreatúru. Titulok jeho článku na blogu znie "Vrah detí" poslankyňa Mušková vyzýva na zabíjanie detí infekciami. Lipták tvrdí, že poslankyňa podporuje názory, že lekári, ktorí očkujú, sú vrahovia detí alebo keď dieťa uhryzne besné zviera, treba zabrániť, aby bolo očkované proti besnote.

V príspevku Petra Liptáka, píše Chovanec, bolo prezentované množstvo nezmyslov a účelových úmyselných dezinformácií, podľa ktorých má Mušková verejne podporovať názor, že lekári, ktorí očkujú, sú vrahovia detí; že treba zabrániť tomu, aby bolo dieťa očkované proti besnote, keď ho uhryzne besné zviera, alebo proti tetanu, keď utrpí vážne poranenie; že očkovanie proti hepatitíde vyvoláva hepatitídu a treba ho odmietnuť; že očkovanie znižuje imunitu; že infekčné ochorenia sú dobré, očkovanie proti nim je škodlivé a že očkovanie znižuje imunitu. Nie je pravda, že najviac detí zomiera na infekcie v chudobných krajinách, kde nemajú na vakcíny pre deti, ale najviac detí zomiera v krajinách, kde sa očkuje a to práve na následky očkovania. Reči o užitočnosti očkovania sú politické proklamácie, končí Chovanec zoznam výrokov, ktoré mala Mušková podľa Liptákovho príspevku v blogu podporiť.

Problematike očkovania bola venovaná konferencia Riziká očkovania, kde Mušková vystúpila v panelovej diskusii. "Nikdy som nenapísal, že Mušková tieto názory povedala. Napísal som, že ich podporila tým, že sa na tlačovej konferencii posadila vedľa austrálskej doktorky Viery Scheiberovej, ktorá uvedené myšlienky nahlas vyslovila. Pani poslankyňa mala okamžite zareagovať a Scheiberovej tvrdenia vyvrátiť. Ak to neurobila, jej bludy podporila," uviedol Lipták pre agentúru SITA. Dodal, že Mušková stojí za antivakcinačnými kampaňami, potrebuje svoje publikum a Scheiberovej prítomnosť sa jej hodila. "Pani Mušková podporila jej názory na verejnom podujatí, všetci to počuli. Nemôžem si dovoliť klamať a poprieť to, že názory verejne podporila. Ak ma jej advokát žiada o ospravedlnenie, núti ma ku klamstvu," uviedol Lipták a pripomenul, že ospravedlniť sa nemá za čo. "Som síce pod tlakom zaplatenia dvoch miliónov, ale ak sa mi podarí zachrániť dieťa pred besnotou, tak sa mi to bohato vynahradí," dodal Lipták.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať