Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ÚDZS už povolil operácie na traumatológii v Leviciach

NITRA 7. novembra (WEBNOVINY) – Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Leviciach dnes povolil operácie na traumatológii v levickej nemocnici. Podľa jeho riaditeľky Aleny Frtúsovej už nie je dôvod na zákaz, pretože rozbor všetkých 35 sterov z operačnej sály nepreukázal prítomnosť baktérie klebsiela species. Hygiene a dezinfekcii teda podľa ...

NITRA 7. novembra (WEBNOVINY) – Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Leviciach dnes povolil operácie na traumatológii v levickej nemocnici. Podľa jeho riaditeľky Aleny Frtúsovej už nie je dôvod na zákaz, pretože rozbor všetkých 35 sterov z operačnej sály nepreukázal prítomnosť baktérie klebsiela species. Hygiene a dezinfekcii teda podľa jej slov venovala nemocnica dostatočnú pozornosť.

Momentálne skúmajú ešte vzorky z ostatných operačných sál v nemocnici, ktoré zobrali na základe požiadavky nemocnice. Zároveň čakajú na výsledky sterov z hrdiel a nosov zdravotníckeho personálu levickej nemocnice.

Celkovo sa v levickej nemocnici infikovali pri operácii štyri deti a jeden muž. Prípadom sa zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou i polícia. Trestné oznámenia podali rodičia dvoch z detí, ako aj nemocnica.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať