Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Miškova babka sa o úmrtí vnuka dozvedela z televízie

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Stará mama Margita Müllerová z Vyšného Klátova, obce pri Košiciach, sa o úmrtí svojho vnuka Michala, druhého z oddelených siamskych dvojčiat dozvedela z televíznych správ. Uviedla to dnes v krátkom rozhovore s novinármi. "Bol to šok. Pozerala som správy a zrazu...Boli sme na takú možnosť pripravovaní, no ...

**BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Stará mama Margita Müllerová z Vyšného Klátova, obce pri Košiciach, sa o úmrtí svojho vnuka Michala, druhého z oddelených siamskych dvojčiat dozvedela z televíznych správ. Uviedla to dnes v krátkom rozhovore s novinármi. "Bol to šok. Pozerala som správy a zrazu...Boli sme na takú možnosť pripravovaní, no aj tak je to krutý úder," hovorila cez slzy pani Margita. Ako povedala, jej syn a otec siamskych dvojčiat v tom čase nebol doma, išiel autom pre manželku, ktorá sa vracala vlakom domov z Bratislavy a smutnú správu sa zrejme dozvedela po ceste. "Keď prišli domov, padli sme si do náručia a trpko plakali, nedokázali sme o tom vôbec hovoriť," hovorila s plačom pani Margita a potom rýchlo odišla do domu nevládajúc skrývať bolesť a smútok. Zatiaľ nevedela povedať, kedy bude pohreb.

Úmrtie Miška Müllera, o ktorom v piatok informovala DFNsP v Bratislave, dnes na tlačovej besede dodatočne potvrdili zástupcovia nemocnice. "Bohužiaľ je to jedna vážna etapa aj pre našu nemocnicu. Všetkých nás to zaskočilo a všetkých nás to mrzí," povedal riaditeľ nemocnice Daniel Žitňan. "Prakticky v tejto chvíli už ani nie je veľmi čo dodať. Je nám to nesmierne ľúto," povedal primár Kliniky detskej chirurgie DFNsP Vladimír Cingel. Ako povedal, úprimnú sústrasť vyjadril aj za ostatných kolegov. "Ja som tej mame osobne včera tlmočil telefonicky úprimnú sústrasť za celý kolektív a zdravotníckych pracovníkov a vzdal som jej tiež úctu. Ani v jednom okamihu - ako mi včera povedala, svoje rozhodnutie neoľutovala," dodal. Na záver prečítal Cingel časť úmrtnej správy: "Napriek dlhodobej intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti dňa 9. novembra 2007 o 17:45 za príznakov multiorgánovej dysfunkcie konštatovaný exitus letalis (multiorgánové zlyhanie)".

SITA**

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať