Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pivo spôsobuje demenciu

BRATISLAVA 13. novembra (WEBNOVINY) - Nadmerná konzumácia piva spôsobuje alkoholickú demenciu. Informoval o tom na dnešnej tlačovej konferencii Alojz Rakús, vedúci Katedry psychiatrie Fakulty zdravotníckych špecializačných štúdií Slovenskej zdravotníckej univerzity. K rôznym druhom demencie prichádza u ľudí zvyčajne až po šesťdesiatom roku života. ...

BRATISLAVA 13. novembra (WEBNOVINY) - Nadmerná konzumácia piva spôsobuje alkoholickú demenciu. Informoval o tom na dnešnej tlačovej konferencii Alojz Rakús, vedúci Katedry psychiatrie Fakulty zdravotníckych špecializačných štúdií Slovenskej zdravotníckej univerzity. K rôznym druhom demencie prichádza u ľudí zvyčajne až po šesťdesiatom roku života. U ľudí, ktorí pijú často pivo, sa však môže objaviť už po tridsiatke. "Mnohí ľudia pivo nepovažujú za alkohol, ale pivo je obzvlášť nebezpečné z hľadiska alkoholickej demencie, od piva sa osprostieva," upozornil Rakús.

Odumieranie mozgových buniek však nespôsobuje samotný alkohol, ale lupulín, ktorý je pre ne približne desaťkrát toxickejší ako barbituráty. Nachádza sa v chmele a má sedatívne, upokojujúce účinky, čo niekedy využívajú ľudia, ktorí majú problémy s nespavosťou. Ako prezradil Rakús, poznatok potvrdil prieskum v Nemecku. Oveľa viac alkoholických demencií diagnostikovali v "pivných" oblastiach ako Bavorsko, než v krajinách, kde sa pije častejšie víno a tvrdý alkohol.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať