Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Jódové tablety Trnavčanom doručia domov

TRNAVA 14. novembra (WEBNOVINY) - Jódové tablety, ktoré sa užívajú v prípade úniku rádioaktívnych látok, a vydávajú ich občanom žijúcim pri jadrovej elektrárni Jaslovské Bohunice, budú od pondelka 19. novembra vymieňať aj v Trnave. Na rozdiel od väčšiny miest a obcí v okruhu 30 km od jadrovej elektrárne, jódové profylaktikum občanom doručia priamo ...

TRNAVA 14. novembra (WEBNOVINY) - Jódové tablety, ktoré sa užívajú v prípade úniku rádioaktívnych látok, a vydávajú ich občanom žijúcim pri jadrovej elektrárni Jaslovské Bohunice, budú od pondelka 19. novembra vymieňať aj v Trnave. Na rozdiel od väčšiny miest a obcí v okruhu 30 km od jadrovej elektrárne, jódové profylaktikum občanom doručia priamo do domácností.

Nové balenia jódových tabliet budú do domácností roznášať v termíne od 19. novembra do 9. decembra vždy po 16:00, informoval hovorca Trnavy Pavol Tomašovič. Trnavčania, ktorých v tomto termíne nezastihnú doma, si môžu jódové tablety vyzdvihnúť osobne od 10. do 21. decembra v čase od 13:00 do 18:00 na prízemí Mestského úradu na Trhovej ulici 3. Súčasne s vydávaním nových profylaktík sa uskutoční odber starých tabliet.

Výmena jódových tabliet sa uskutoční aj v predškolských a školských zariadeniach, inštitúciách, firmách, hoteloch, internátoch, nemocniciach a ďalších zariadeniach, kde sa pohybuje väčší počet ľudí. Zodpovednosť za výmenu budú mať v tomto prípade štatutárni zástupcovia organizácií, ktorých čaká v najbližších dňoch spracovanie zoznamov s počtami osôb, pre ktoré budú mať uschované počas ďalších štyroch rokov nové profylaktiká.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať