Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V študentskej kvapke darovalo v Košiciach krv 1 148 študentov

KOŠICE 19. novembra (WEBNOVINY) – Počas Študentskej kvapky krvi do 16. novembra darovalo na dvoch košických transfúznych staniciach krv 1 148 študentov, z toho bolo 422 prvodarcov. Agentúru SITA o výsledkoch kampane informovala Zuzana Kravjanská z Územného spolku Slovenského Červeného kríža (SČK) Košice – mesto. Miestny spolok SČK po dohode s košickými ...

KOŠICE 19. novembra (WEBNOVINY) – Počas Študentskej kvapky krvi do 16. novembra darovalo na dvoch košických transfúznych staniciach krv 1 148 študentov, z toho bolo 422 prvodarcov. Agentúru SITA o výsledkoch kampane informovala Zuzana Kravjanská z Územného spolku Slovenského Červeného kríža (SČK) Košice – mesto. Miestny spolok SČK po dohode s košickými transfúznymi stanicami odštartoval akciu pre veľký záujem už 8. októbra. Dnes sa ešte konal mobilný odber v študentských domovoch na Medickej ulici, v utorok prídu na transfúzne pracovisko študenti Gymnázia z Čordákovej ulice a v stredu sa uskutoční mobilný odber na SOU dopravnom na Moldavskej ulici.

Výhodou pravidelného darcovstva je, že pri každom odbere sa darca a jeho krv podrobne vyšetruje. Ak do dvoch týždňov nedostane darca oznámenie, tak je zdravotne v poriadku. O prípadných pozitívnych nálezoch ho transfúzna stanica upozorní a odporučí mu, aby navštívil lekára. Je to spoľahlivý zdravotný monitoring.

Vlani darovalo krv 1 258 študentov, z ktorých bolo 522 prvodarcov. Aj tohto roku získajú vyžrebovaní darcovia krvi vecné ocenenia, ktoré si prevezmú v prvý decembrový týždeň počas slávnostného vyhodnotenia kampane.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať