Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na Svetový deň boja proti AIDS vyvrcholí kampaň Červené stužky

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Na Svetový deň boja proti AIDS, teda 1. decembra, vyvrcholí celoslovenská kampaň Červené stužky. Ako uviedla dnes pre agentúru SITA Anna Poláčková, ktorá je zodpovedná za kampaň, hlavné zameranie kampane je boj proti HIV/AIDS. "Kampaň považuje za najúčinnejší prostriedok boja proti AIDS odborné vedomosti o ...

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Na Svetový deň boja proti AIDS, teda 1. decembra, vyvrcholí celoslovenská kampaň Červené stužky. Ako uviedla dnes pre agentúru SITA Anna Poláčková, ktorá je zodpovedná za kampaň, hlavné zameranie kampane je boj proti HIV/AIDS. "Kampaň považuje za najúčinnejší prostriedok boja proti AIDS odborné vedomosti o HIV/AIDS. Kampaň je tiež zameraná na prevenciu látkových a nelátkových závislostí a na zdravý životný štýl mladého človeka," povedala.

Kampaň je určená predovšetkým pre stredné školy. Organizátori spustili webovú stránku www.cervenestuzky.sk. Do kampane sa môžu školy zapojiť niektorou z ponúkaných aktivít, napríklad zorganizovaním prednášky na tému HIV/AIDS alebo prednášky s protidrogovou tematikou, premietnutím filmu Anjeli, ktorý dostali školy zdarma spolu s metodikou prezentácie, nosením červených stužiek – symbolu boja proti AIDS, účasťou v celoslovenskej výtvarnej súťaži.

Prihlásiť sa do kampane je možné prostredníctvom ankety, ktorá je na www.cervenestuzky.sk. Na uvedenej webovej stránke sa nachádza zameranie a harmonogram kampane, odborní garanti, sú tu na stiahnutie i-bulletiny o HIV, AIDS, o drogách a i-bulletiny na iné témy súvisiace s kampaňou. Je tu aj zoznam škôl, organizácií a jednotlivcov doteraz podporujúcich kampaň ako aj aktivity, ktoré podporujú kampaň. Samotná podpora sa uskutočňuje prostredníctvom dotazníka. Nejde o finančnú podporu, ale o podporu vyjadrujúcu záujem nielen o kampaň, ale aj záujem o spoločnosť a hlavne o mladých ľudí, preto podporiť kampaň môže každý, komu záleží na spoločnosti a mladej generácii.

Kampaň organizuje Gymnázium sv. Františka v Žiline. Ministerstvo školstva Slovenskej republiky a Krajský školský úrad v Žiline ju podporili v rámci rozvojového projektu „Zdravie v školách“.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať