Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Deti budú vymieňať fajčiarom cigarety za jablko

TRNAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Vymeniť cigaretu za jablko budú môcť v stredu všetci tí, ktorí sa zapoja do nefajčiarskeho dňa v Trnave. Kancelária Zdravé mesto v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a ďalšími inštitúciami v Trnave organizuje od dnes do piatka Týždeň boja proti drogám. Okrem diskusných ...

TRNAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Vymeniť cigaretu za jablko budú môcť v stredu všetci tí, ktorí sa zapoja do nefajčiarskeho dňa v Trnave. Kancelária Zdravé mesto v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a ďalšími inštitúciami v Trnave organizuje od dnes do piatka Týždeň boja proti drogám. Okrem diskusných klubov a besied organizátori do programu znovu zaradili neobvyklú výmenu, ktorá si v Trnave našla viacero sympatizantov.

Ako pre agentúru SITA povedala vedúca kancelárie Zdravé mesto Trnava Ingrid Huňavá, výchovno-preventívne podujatia pri príležitosti Európskeho týždňa boja proti drogám sa začali už v predstihu minulý týždeň na radnici interaktívnou výstavou pre žiakov 3. a 4. ročníkov základných škôl, uzavrie ich až prednáška o problematike drogových závislostí vo štvrtok 29. novembra.
V Trnave hľadajú možnosti osloviť čo najviac občanov a v uplynulých rokoch sa osvedčilo bojovať proti fajčeniu jablkom ako symbolom zdravej výživy a vhodnou náhradou za cigaretu. " Informácie o škodlivosti fajčenia sa nám ponúkajú z rôznych strán a veľakrát bez odozvy, ale keď dospelým o tom hovoria deti, dospelí to zvyknú zobrať inak," priblížila Huňavá jeden z hlavných zámerov stredajšieho podujatie na trnavskej pešej zóne. Na Hlavnej ulici od 11:00 do 13:30 budú detskí propagátori nefajčiarskeho dňa nielen vymieňať cigarety, ktoré skončia v plastových fľašiach, ale po skončení akcie budú spolu s psychológmi hodnotiť túto aktivitu a správanie sa dospelých.

V minulom roku sa podľa Huňavej podarilo vymeniť okolo 150 cigariet za jablká a verejnosť prijala túto akciu s pochopením. V stredu okrem jabĺčok však budú fajčiarom v Trnave ponúkať aj ďalšie možnosti. V spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva to bude vyšetrenie smokerlyzérom a odborné poradenstvo v problematike pľúcnych ochorení.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať