Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

80 miliónov korún do kúpy tomografov

KOŠICE 20. novembra (WEBNOVINY) – V Nemocnici s poliklinikou v Trebišove a v Nemocnici s poliklinikou Štefana Kukuru v Michalovciach dali dnes do používania dva nové počítačové tomografy (CT). Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Košického samosprávneho kraja (KSK) Zuzana Bobríková, poslanci odsúhlasili úver vo výške 56 miliónov korún a 24 miliónov ...

KOŠICE 20. novembra (WEBNOVINY) – V Nemocnici s poliklinikou v Trebišove a v Nemocnici s poliklinikou Štefana Kukuru v Michalovciach dali dnes do používania dva nové počítačové tomografy (CT). Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Košického samosprávneho kraja (KSK) Zuzana Bobríková, poslanci odsúhlasili úver vo výške 56 miliónov korún a 24 miliónov z rozpočtu kraja na nákup štyroch CT prístrojov pre štyri nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK. Nové CT získali NsP v Spišskej Novej Vsi, NsP sv. Barbory v Rožňave, NsP Š. Kukuru Michalovciach a NsP v Trebišove. Nemocnica v Spišskej Novej Vsi dala tomograf do používania koncom októbra, rožňavská nemocnica prístroj inštaluje. Ide o špičkové prístroje.

„Investíciu do zlepšenia diagnostiky v našich štyroch nemocniciach považujem za dôležitú, pretože skvalitní poskytované služby, čo sa môže odraziť aj na ich ziskoch od poisťovní. Obyvatelia Košického kraja si zaslúžia, aby dostali kvalitnú starostlivosť v regióne, v ktorom žijú,“ povedal predseda KSK Zdenko Trebuľa.

NsP v Trebišove do úpravy priestorov a technického zabezpečenia investovala okolo 300 tisíc korún.

„Nový tomograf prinesie predovšetkým zrýchlenie diagnostiky a zvýšenie jej presnosti. Predpokladáme tiež skrátenie čakacích lehôt a celkové zlepšenie kvality zdravotníckych služieb,“ hovorí riaditeľ NsP v Trebišove Ernest Fedor. Trebišovská nemocnica je spádovým zdravotníckym zariadením pre 110 tisíc obyvateľov regiónu.

Michalovská Nemocnica s poliklinikou Štefana Kukuru čakala na nový tomograf dva roky, do úpravy priestorov musela investovať 600 tisíc korún, pribudla aj nová klimatizácia. „Pre nás je veľmi dôležité, že sa podarilo splniť sľub a obyvatelia regiónu nemusia chodiť do iných končín. Zlepší sa diagnostika ochorení, predovšetkým pri krvácaní do mozgu, ktorých so starnutím populácie pribúda a vyžadujú si opakované vyšetrenia. Tomograf je dôležitý aj pri všetkých úrazoch, či už dopravných alebo pracovných. Výrazne nám pomôže aj pri diagnostike nádorových ochorení. Z pohľadu nášho onkologického oddelenia v tom vidím veľký prínos aj vzhľadom na známy trojuholník smrti, do ktorého náš región zasahuje,“ hovorí riaditeľ NsP Š. Kukuru v Michalovciach Pavol Kuchta. Nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre michalovský a sobranecký región, v ktorom žije viac ako 132 tisíc obyvateľov.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať