Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vedenie FNsP Bratislava a lekári sa na rokovaní nedohodli

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Bratislava sa dnes nedohodlo s odborovými organizáciami o dodatku ku kolektívnej zmluve. Pre agentúru SITA to dnes potvrdil primár kliniky ORL Nemocnice Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke Tibor Barta. Lekári totiž žiadajú vládu o navýšenie financií pre rezort ...

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Bratislava sa dnes nedohodlo s odborovými organizáciami o dodatku ku kolektívnej zmluve. Pre agentúru SITA to dnes potvrdil primár kliniky ORL Nemocnice Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke Tibor Barta. Lekári totiž žiadajú vládu o navýšenie financií pre rezort zdravotníctva a okamžité navýšenie platov o 30 percent. V opačnom prípade budú od začiatku decembra striktne dodržiavať Zákonník práce. "Výsledok je taký, že sme sa nedohodli. Zajtra má Lekárske odborové združenie tlačovú konferenciu, kde preberieme, aká je situácia a čo nás čaká v decembri.
Uvidíme, čo bude v budúcnosti," povedal Barta. Na otázku, či je jedným z možných riešení aj štrajk, Barta odpovedal, že pravdepodobne "pôjdeme cez sprostredkovateľa, čo nevylučuje ďalšie iné veci".

V stanovisku manažmentu nemocnice sa uvádza, že vedeniu FNsP Bratislava záleží na spokojnosti zamestnancov. Prezentuje to napríklad postupným zvyšovaním miezd v rámci finančných možností nemocnice ako aj garanciou udržania mzdových pomerov po zavedení zmien, ktoré súvisia s novelou Zákonníka práce. "V prípade, že by zamestnanci odstúpili od dohody na 56 hodín pracovného času týždenne, prácu nadčas nad limit 150 hodín a nad limit 100 hodín pohotovosti, vedenie FNsP, aby pokrylo poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zariadení, bude musieť zabezpečiť prevádzku zmenou organizácie práce - prechodom na nepretržitú prevádzku rovnomerne alebo nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase," píše sa v stanovisku. Vedenie nemocnice však upozorňuje, že najzávažnejším dôsledkom takejto zmeny by bol pokles príjmov za výkony hradené zdravotnými poisťovňami, čo by v konečnom dôsledku negatívne zasiahlo aj mzdovú politiku nemocnice. Bez preplácania nadčasovej práce by znamenal pokles hrubého príjmu zamestnancov takmer o jednu tretinu.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.