Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V Európe prudko narastá počet užívateľov kokaínu

BRUSEL 22. novembra (WEBNOVINY) - Za posledné roky v Európe prudko narástol počet užívateľov kokaínu, objem dodávok a čoraz viac ľudí vyhľadáva pre drogovú závislosť liečenie. Vyplýva to zo správy, ktorú vo štvrtok zverejnila Európska únia. Výročná správa za rok 2007 o stave drogovej problematiky v Európe zistila, že zhruba 4,5 milióna Európanov pravdepodobne ...

BRUSEL 22. novembra (WEBNOVINY) - Za posledné roky v Európe prudko narástol počet užívateľov kokaínu, objem dodávok a čoraz viac ľudí vyhľadáva pre drogovú závislosť liečenie. Vyplýva to zo správy, ktorú vo štvrtok zverejnila Európska únia. Výročná správa za rok 2007 o stave drogovej problematiky v Európe zistila, že zhruba 4,5 milióna Európanov pravdepodobne užilo v uplynulom roku kokaín, v porovnaní s 3,5 miliónom v roku 2006.

"Nové údaje potvrdzujú, že kokaín má medzi povzbudzujúcimi látkami v Európe svoje miesto a je druhou najrozšírenejšou ilegálnou drogou po marihuane," v správe to tvrdí Európske monitorovacie centrum pre drogy a drogovú závislosť. Okolo dvanásť miliónov Európanov - štyri percentá dospelej populácie - vyskúšali kokaín, ktorý do Európy prichádza prevažne z Južnej Ameriky, zatiaľ čo okolo dva milióny ľudí ho v minulom mesiaci užili. Za indikátory si autori správy zvolili dopyt po liečení a množstvo zhabaných drog. Takmer štvrtina dopytu po liečení (22 percent) v Európe má súvislosť s kokaínom, ide o takmer trojnásobný nárast v porovnaní s rokom 1999.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať