Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pre mladých ľudí v Británii je HIV hanbou

BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) - Jeden zo siedmich mladých Britov by prerušil kontakty s človekom nakazeným HIV. Takmer polovica z 300 ľudí medzi 14 a 25 rokov by sa snažila utajiť, že niekto v ich rodine má tento vírus. Napriek tomu, že v Británii je stále viac nakazených, len 32 percent obyvateľov sa nakazenia obáva. "Stigma a utajovanie ...

BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) - Jeden zo siedmich mladých Britov by prerušil kontakty s človekom nakazeným HIV. Takmer polovica z 300 ľudí medzi 14 a 25 rokov by sa snažila utajiť, že niekto v ich rodine má tento vírus. Napriek tomu, že v Británii je stále viac nakazených, len 32 percent obyvateľov sa nakazenia obáva. "Stigma a utajovanie HIV má priamy vplyv na schopnosť mladých ľudí získavať informácie a otvorene hovoriť o strachu a obavách z toho, ako sa táto devastujúca pandémia šíri," povedala poradkyňa pre HIV Alyson Lewis. Dodala, že treba HIV demýtizovať a pomôcť mladým, aby si boli viac vedomí tohto rizika a chránili sa.

Prieskum Červeného kríža sa uskutočnil vo Veľkej Británii, Etiópii, Južnej Afrike a Kirgizsku. Juhoafrická republika zaznamenáva najviac prípadov nakazenia. Jeden z piatich Juhoafričanov by ale neostal priateľom s niekým, kto má HIV. Pre obyvateľov tejto krajiny je nákaza vírusom rovnako zahanbujúca ako pre Britov. Takisto aj v Kirgizsku, kde je HIV stále väčším problémom, by takmer polovica mladých ľudí ukončila s nakazeným kamarátstvo.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať