Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Federer tvárou televízneho spotu bojujúceho proti AIDS

ŽENEVA 27. novembra (WEBNOVINY) - Svetová tenisová jednotka Roger Federer bude jednou z hlavných postáv televíznych spotov, ktoré upozorňujú na možnosť prenosu vírusu HIV z matky na dieťa. Tieto televízne šoty sa budú vysielať po celom svete a predstavitelia Detského fondu OSN ho pripravujú v súvislosti so Svetovým dňom boja proti AIDS, ktorý bude ...

ŽENEVA 27. novembra (WEBNOVINY) - Svetová tenisová jednotka Roger Federer bude jednou z hlavných postáv televíznych spotov, ktoré upozorňujú na možnosť prenosu vírusu HIV z matky na dieťa. Tieto televízne šoty sa budú vysielať po celom svete a predstavitelia Detského fondu OSN ho pripravujú v súvislosti so Svetovým dňom boja proti AIDS, ktorý bude 1. decembra. Švajčiarsky tenista, ktorý je tiež veľvyslancom dobrej vôle UNICEF, bude účinkovať v 30-sekundovom videoklipe, ktorý bude v angličtine, francúzštine a nemčine. "Videl som deti v Juhoafrickej republike, ktoré boli nakazené touto chorobou. Je to veľký problém, najmä v najchudobnejších oblastiach. Je potrebné odstrániť naše predsudky. Musíme o tomto probléme hovoriť otvorene," uviedol 26-ročný tenisový mág.
Rodák z Bazileja bol ochotný poskytnúť svoju tvár a podporiť tak deti nakazené touto smrteľnou chorobou. "Šport vytvára príležitosti a učí deti práci v skupine. Umožňuje im tiež vyhnúť sa nákaze," dodal Federer. Počet novonakazených sa v Juhoafrickej republike len za minulý rok zvýšil o 1,7 milióna ľudí, pričom práve vírus HIV je jedným z najväčších problémov tejto krajiny.

SITA, AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať