Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bezpečné cigarety budú musieť horieť pomalšie

BRUSEL 29. novembra (WEBNOVINY) - Všetky cigarety predávané v Európe budú čoskoro musieť byť vyrobené s použitím papiera spomaľujúceho horenie a v prípade, že fajčiar zanechá cigaretu bez dozoru, cigareta zhasne. 27 vlád členských krajín EÚ podporilo plán na zavedenie cigariet, bezpečnejších z hľadiska požiarnych noriem, pričom do platnosti by mohol ...

BRUSEL 29. novembra (WEBNOVINY) - Všetky cigarety predávané v Európe budú čoskoro musieť byť vyrobené s použitím papiera spomaľujúceho horenie a v prípade, že fajčiar zanechá cigaretu bez dozoru, cigareta zhasne. 27 vlád členských krajín EÚ podporilo plán na zavedenie cigariet, bezpečnejších z hľadiska požiarnych noriem, pričom do platnosti by mohol nový štandard vstúpiť už začiatkom budúceho roka, v závislosti od prístupu tabakového priemyslu. Plán nasleduje trend v USA a Kanade, ktoré už zaviedli nové, pomalšie horiace cigarety, ktoré znižujú počet úmrtí následkom požiarov, spôsobených nepozornosťou fajčiarov. "Evidentne je lepšie nefajčiť vôbec," vyhlásila eurokomisárka pre ochranu spotrebiteľa Meglena Kunevová. "Ale ak sa ľudia rozhodnú fajčiť, potom je požiadavka voči tabakovým spoločnostiam, aby uskutočnili túto malú technickú zmenu, ďalším krokom v správnom smere s cieľom znížiť rozsah strašných škôd, ku ktorým môže (fajčenie) viesť."

Podľa údajov Európskej komisie s odvolaním sa na zdroje z jednotlivých krajín vedú požiare súvisiace s cigaretami len v 14 krajinách EÚ k 520 úmrtiam a 1600 zraneniam ročne. Nezahasené cigarety sú aj jednou z hlavných príčin lesných požiaroch v mnohých juhoeurópskych krajinách. Podľa nových bezpečnostných štandardov budú výrobcovia musieť cigarety baliť do dvoch alebo troch vrstiev pevného papiera, ktorý bude spomaľovať horenie cigarety.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať