Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krvný tlak sa ťažšie kontroluje v zime ako v lete

BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) - Vysoký krvný tlak (VKT) sa ťažšie kontroluje v zime, tvrdia vedci. Vyplýva to z ich päťročnej štúdie, podľa ktorej sa počas letnej sezóny podarilo priemerne znížiť VKT na zdravú hodnotu ôsmim percentám účastníkov ich štúdie. Zdravotné záznamy 443 632 vojnových veteránov s hypertenziou analyzoval tím vedcov z ...

BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) - Vysoký krvný tlak (VKT) sa ťažšie kontroluje v zime, tvrdia vedci. Vyplýva to z ich päťročnej štúdie, podľa ktorej sa počas letnej sezóny podarilo priemerne znížiť VKT na zdravú hodnotu ôsmim percentám účastníkov ich štúdie.
Zdravotné záznamy 443 632 vojnových veteránov s hypertenziou analyzoval tím vedcov z amerického ministerstva pre záležitosti veteránov. Štúdia určená pre American Heart Association (AHA) naznačuje, že kľúčom by mohlo byť aktívnejšie trávenie voľného času a viac pohybu v letných mesiacoch. Viedol ju doktor Ross Fletcher, ktorý povedal, že "ľudia priberajú na váhe v zime a cez leto zasa chudnú. Zvyknú v lete cvičiť viac než v zimnom období". Vedci sa tiež domnievajú, že v lete ľudia konzumujú menej jedál s obsahom solí. Práve soľ totiž zvyšuje krvný tlak. Rovnako v zime mali jedinci z pozorovanej štúdie častejšie srdcové infarkty a mozgové príhody. Jedným z faktorov by však podľa záverov mohlo byť i to, že v chladnom počasí majú cievy tendenciu viac sa zužovať.
SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať