Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V EÚ sa vyskytujú nové nebezpečné kozmetické výrobky

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii. Ide o mydlá podobajúce sa na ovocie. Malé, 30 gramové mydlá vyzerajú ako citróny, jahody, banány a jablká. Ich výrobcom je M. KAPPUS GmbH&CO LUISENSTRASSE, 42-52 D-63067 OFFENBACH, AM MAIN - GERMANY. Úrad ...

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii. Ide o mydlá podobajúce sa na ovocie. Malé, 30 gramové mydlá vyzerajú ako citróny, jahody, banány a jablká. Ich výrobcom je M. KAPPUS GmbH&CO LUISENSTRASSE, 42-52 D-63067 OFFENBACH, AM MAIN - GERMANY.
Úrad upozorňuje aj na mydlá, ktoré sa podobajú na ovocné torty a koláčiky. Ide o mydlové ovocné koláčiky, ktoré sú rozdelené na 14 častí. Obchodníci ich samostatne predávajú v priesvitnom celofáne bez akéhokoľvek označenia. Vyskytujú sa typy jahoda a kokos, pomaranč a citrón, čučoriedky a jablkové srdiečka. Tieto mydlá môžu mýliť zákazníkov, hlavne deti, a môže prísť k zámene s ovocím, vzhľadom na ich tvar, farbu a vzhľad. Dajú sa ľahko rozhryznúť a ich kúsky zostávajúce v zuboch môžu spôsobiť dusenie sa a gastrointestinálne ochorenia. Výskyt nahlásil do systému RAPEX kontrolný orgán v Španielsku.
Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje aj na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásil do systému RAPEX kontrolný orgán v Holandsku. Ide o 500 ml penu do kúpeľa SABON Bath Foam, Patchouli lavender vanilla a 200 ml mlieko do kúpeľa SABON Milky Soap, Ginger Orange.
Výrobky obsahujú N-nitrosodiethanolamine – NDELA, ktorý nesmie byť zložkami kozmetických výrobkov. NDELA je karcinogénna látka.
Je možné, že tieto výrobky sa vyskytujú aj na slovenskom trhu. Úrad verejného zdravotníctva odporúča spotrebiteľom, aby ich nekupovali, a v prípade, že tak urobili, aby ich ďalej nepoužívali.
SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať